Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MZ ma w planach nowy projekt. Resort chce udostępnić serwis z danymi o wykonanych szczepieniach

JD 14:27 30 grudnia 2020
Zdjęcie ilustracyjne.pexels.com/ cottonbro
Ministerstwo Zdrowia planuje udostępnić serwis z danymi o wykonanych szczepieniach przeciw COVID-19. Maja tam być dane zarówno na poziomie ogólnokrajowym, jak i informacje na temat poszczególnych regionów, płci, struktur wiekowych, czy zawodów.
Resort przekazał taką informację w środę w odpowiedzi na pytania PAP. Nie przekazano, kiedy dokładnie serwis miałby ruszyć.

Szczepienia przeciw COVID-19 są dobrowolne i darmowe. Szczepionka jest rozprowadzana w UE pod marką Comirnaty, która –jak wyjaśniają producenci, firmy Pfizer i BioNTech - stanowi połączenie terminów COVID-19 i mRNA oraz angielskich słów community (wspólnota) i immunity (odporność). Szczepionkę Comirnaty, podaje się w dwóch wstrzyknięciach, w odstępie co najmniej 21 dni.

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków szczepieni są m.in. pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych.

Pierwsze szczepienia wykonano w niedzielę 27 grudnia. Pierwszą zaszczepioną w Polsce osobą była Alicja Jakubowska, pielęgniarka z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze