Murray kontra Nadal w półfinale w Madrycie

facebook.com/mutuamadridopen

Andy Murray spotka się z Rafaelem Nadalem w półfinale turnieju Masters 1000 w Madrycie. Brytyjczyk w ćwierćfinale w dwóch szybkich setach poradził sobie z Tomasem Berdychem. Hiszpan potrzebował trzech partii by uporać się z Portugalczykiem Joao Sousą.

Broniący tytułu w Madrycie Murray pokazał bardzo wysoką dyspozycję. Wcześniej w karierze ani razu nie udało mu się wygrać z Berdychem na nawierzchni ziemnej. Tym razem jednak Szkot od początku dyktował warunki na korcie. Szybko wyszedł na prowadzenie 3:0, którego nie oddał już do końca pierwszego seta. Serwis Murraya funkcjonował tego dnia doskonale, w całej drugiej partii przegrał zaledwie jedną piłkę przy własnym podaniu. Czech zupełnie nie potrafił znaleźć odpowiedzi na taką formę rywala, sam dał się przełamać dwukrotnie i przegrał ostatecznie 3:6, 2:6.

Rywalem tenisisty z Glasgow w walce o finał będzie niepokonany od 13 spotkań Rafael Nadal. W ćwierćfinale Hiszpan pokonał Portugalczyka Joao Sousę. Po pierwszym secie wygranym przez zdobywcę Wielkiego Szlema bez straty gema wydawało się, że spotkanie nie potrwa długo. Portugalski tenisista zdołał jednak w drugiej partii postawić trudne warunki wyżej notowanemu rywalowi i wygrać do czterech zdobywając breaka w przedostatnim gemie. W decydującej odsłonie walka była wyrównana do stanu 4:3 dla Nadala, wtedy Hiszpan zdołał przełamać serwis rywala, a po chwili przy własnym podaniu zwycięsko zakończyć potyczkę.

W drugim półfinale Kei Nishikori, który pokonał Nicka Kyrgiosa 6:7 (8:6),7:6 (7:1), 6:3, zagra ze zwycięzcą pojedynku Novaka Djokovicia z Milosem Raoniciem.

Źródło: atpworldtour.com