Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mularczyk o przemówieniu niemieckiego prezydenta: potrzebny jest kolejny krok – czyli odpowiedzialność finansowa!

M.N. 19:19 3 września 2019
Telewizja Republika
Gościem red. Adriana Stankowskiego w programie „Dziennikarki poker” był Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS. – Jeśli prezydent Niemiec ogłasza, że Niemcy biorą odpowiedzialność za drugą wojnę światową, to teraz potrzebny jest kolejny krok – czyli odpowiedzialność finansowa - mówił Mularczyk.

Małgorzata Kidawa-Błońska będzie kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera. Zdaniem Schetyny, to świetna kandydatka, bo „zna życie, wie czego potrzebują polskie rodziny, była świetnym marszałkiem Sejmu”.

Kidawa-Błońska premierem, bo „zna życie”? Czarnecki odpowiada: Schetyna nie wierzy w zwycięstwo i nie chce płacić ceny za tę porażkę!

– Słyszeliśmy, że jakaś firma izraelska robiła badania dla PO i okazało się, że lider jest obciążeniem tej partii – może stąd ucieczka Schetyny do Wrocławia i powrót na pierwszy plan Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – mówił nam Mularczyk.

– Wydaje się, że pani Kidawa-Błońska to polityk innego formatu niż poseł Nitras czy Kierwiński. Być może to sięgnięcie po jakiś inny elektorat PO. To jednak nie będzie miało znaczenia, jeśli chodzi o wynik wyborów, bo okręgów wyborczych mamy prawie 50 – ocenił. 

W jego opinii to zabieg PR, który ma na celu zmiękczyć wyborców. 

– Formacja PO nie ma programu, jest partią agresywną, która nie wykreowała żadnych pomysłów dla Polaków. Ich działalność skupiała się na ostrej krytyce PiS – podkreślił poseł PiS.  

SCHETYNA W KRYNICY

Opozycja na Forum Ekonomicznym zamierza przekonywać do swoich rozwiązań. Zapisy z programu Koalicji Europejskiej będzie przedstawiał Grzegorz Schetyna.

– PO to formacja niewiarygodna, więc nie spodziewałbym się niczego spektakularnego.

Wypowiedź prezydenta Niemiec 

„Przed 80 laty moja ojczyzna napadła na swoich sąsiadów, Polskę. Moi rodacy dokonali wojny, która pochłonęła ponad 50 mln ludzi. Ta wojna była niemiecką zbrodnią” – powiedział prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

„Proszę o wybaczenie historycznej winy Niemiec, biorę na siebie za to pełną odpowiedzialność” – dodał.

Czarnecki o przemówieniu niemieckiego prezydenta: to nie może to być alternatywą dla odszkodowań

– Jeśli prezydent Niemiec ogłasza, że Niemcy biorą odpowiedzialność za drugą wojnę światową, to teraz potrzebny jest kolejny krok – czyli odpowiedzialność finansowa. Analizując problematykę relacji polsko-niemieckich w kontekście reparacji wojennych nie ma większych wątpliwości, że jest to niezwykle brutalne państwo, które pod płaszczykiem haseł o praworządności, demokracji realizuje swoją brutalną politykę – politykę ochrony swojego budżetu, poszerzania swojej strefy wpływów politycznych i nie możemy dać się zmyli słówkom prezydenta Niemiec – mówił nam Mularczyk. 

– Niemców zawsze ciągnęło do Rosji, ponieważ tam mają możliwości dyskontowania swojego biznesu, gospodarki i przemysłu. To jest polityka dla nas niebezpieczna. Dzisiaj temat reparacji powinniśmy wciąż podnosić, bo my przypominamy o tej tragicznej historii i pokazujemy jakim państwem są Niemcy, które nie potrafią stanąć w prawdzie i wypłacić nam należne odszkodowana – podkreślił. 

Dodał, że niemieccy politycy mówią nam co chcemy słyszeć, a w sferze faktów prowadzą pragmatyczną politykę, która jest dla nich niezbędna. 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze