Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mucha: Publiczne przemówienie Donalda Trumpa w Warszawie 2 września

am 9:54 7 sierpnia 2019
Paweł Mucha/ Telewizja Republika
Prezydent Donald Trump podczas wizyty w Polsce prawdopodobnie wygłosi publiczne przemówienie 2 września - powiedział w środę wiceszef KPRP Paweł Mucha. Jak wskazał, wysoce prawdopodobne jest też, że Trump odniesie się do nadchodzącej kwestii zniesienia wiz dla Polaków udających się do USA.

"Pan prezydent przylatuje do Polski 31 sierpnia. 1 września to dla nas jest przede wszystkim element obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. To bardzo ważne, że prezydent Stanów Zjednoczonych pojawi się na nich na bezpośrednie zaproszenie prezydenta RP" - powiedział w środę w TVP Paweł Mucha.

Dodał, że to będzie oficjalna wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Polsce, "z elementem rozmów bezpośrednich prezydentów „w cztery oczy, rozmów delegacji oraz odwiedzin żołnierzy amerykańskich, którzy stacjonują na terenie Polski". Oficjalne przemówienie prezydent USA wygłosi najprawdopodobniej 2 września.

Muchę zapytani też o apel amerykańskich senatorów do sekretarza stanu Mike'a Pompeo ws. odszkodowań za mienie ofiar Holokaustu w Polsce.

 CZYTAJ WIĘCEJ: Nici ze zwrotu majątku ofiar Holokaustu przez Polskę! Administracja Trumpa nie przygotowuje sankcji

 

Wiceszef prezydenckiej kancelarii odnosząc się do tej kwestii podkreślił, że relacje polsko-amerykańskie są bardzo dobre. "Nigdy w historii nie było tak, żebyśmy mieli tak częste wizyty głów państw. Mówimy o dwóch wizytach prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych i teraz drugiej prezydenta Donalda Trampa w Polsce" - powiedział Mucha.

Zaznaczył, że w kwestii wypłat odszkodowań za mienie ofiar Holokaustu w Polsce "mamy bardzo jednoznaczne wypowiedzi prezydenta, premiera, rządu, większości parlamentarnej". "Mamy też bardzo jasne przepisy, jeżeli chodzi o polskie prawo, kodeks cywilny, prawo spadkowe, zarówno w zakresie tzw. mienia bezdziedzicznego, jak i z drugiej strony przepisy regulujące zasady dziedziczenia" - powiedział.

 

 

Źródło: TVP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze