Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mucha: Prezydent Duda, współpracując z prezydentem Trumpem, współpracuje także w ramach NATO

AS 12:39 21 czerwca 2020
Wikimedia Commons
– Prezydent Andrzej Duda udaje się na spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem nie tylko jako przedstawiciel Polski, ale także jako emisariusz NATO i Europy – ocenił w TVP Info wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Mucha ocenił, że prezydent uda się do USA nie tylko jako przedstawiciel Polski, ale również jako emisariusz całego NATO i Europy. - Bo to będzie pierwsza wizyta przywódcy europejskiego w okresie pandemii,, ale także przywódcy państwa sojuszniczego NATO, u najważniejszego partnera natowskiego, jakim dzisiaj jest USA - zaznaczył.

– Oczywiście będzie rozmowa dotyczyć spraw bezpieczeństwa w tym rozumieniu podstawowym. Mamy żołnierzy amerykańskich w Polsce, chcemy, żeby liczba tych żołnierzy także była zwiększana. To są plany i ustalenia, które były podejmowane wcześniej, ale mamy kontekst dotyczący bezpieczeństwa energetycznego – to jest współpraca dotycząca gazoportu, importu LNG - dodał polityk.

– Stany Zjednoczone są najmocniejszym partnerem w ramach NATO, gwarantem siły NATO, a prezydent Andrzej Duda, współpracując z prezydentem Trumpem, współpracuje także w ramach formatu natowskiego - podkreślił Paweł Mucha. 

Źródło: TVP INFO

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze