Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mucha: Nie może być tak, że urzędnik KE komentuje rozwiązania ustrojowe przyjęte w konstytucji Polski

AS 10:35 26 stycznia 2020
minister Paweł Mucha / Krzysztof Sitkowski/KPRP
– Nie może być tak, że rzecznik Komisji Europejskiej, urzędnik, będzie komentował rozwiązania ustrojowe przyjęte w konstytucji z 1997 r. Tego rodzaju działanie jest niedopuszczalne - ocenił w Polsat News prezydencki minister Paweł Mucha.

Paweł Mucha pogratulował Borysowi Budce zwycięstwa w wyborach na przewodnicząca Platformy Obywatelskiej. -  Ja to postrzegam jednak w kategoriach takiego mocnego wotum nieufności członków PO wobec Grzegorza Schetyny - powiedział. 

Minister odniósł się także do piątkowej wypowiedzi rzecznika Komisji Europejskiej Christiana Wiganda, który oświadczył, że KE nie ma wątpliwości, co do prawomocności Sądu Najwyższego w Polsce, ale ma takie w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego. - To absolutnie niedopuszczalna wypowiedź rzecznika Komisji Europejskiej - ocenił.

– To nie jest stanowisko Komisji Europejskiej, to jest wypowiedź rzecznika, który nie niema żadnej podstawy, żeby wypowiadać się na temat statusu polskiego Trybunału Konstytucyjnego - dodał.

– Słuszną decyzję podjęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych, wzywając przedstawiciela Komisji Europejskiej w Polsce - zaznaczył Mucha. 

– Nie może być tak, że rzecznik Komisji Europejskiej, urzędnik, będzie komentował rozwiązania ustrojowe przyjęte w konstytucji z 1997 r. Tego rodzaju działanie jest niedopuszczalne - podkreślił minister. 

Źródło: Polsat News

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze