Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MSZ wzywa na dywanik dyrektora Przedstawicielstwa KE w Polsce. Ma złożyć wyjaśnienia

ds 16:24 23 lutego 2017
Witold WaszczykowskiFLICKR/Kancelaria Premiera
– W związku z przekazaną Komisji Europejskiej analizą dotyczącą praworządności w Polsce Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało do złożenia wyjaśnień dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marka Prawdę – informuje MSZ

"W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi analizy poświęconej sytuacji polskiego wymiaru sprawiedliwości, sporządzonej przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Ministerstwo Spraw Zagranicznych podjęło kroki w celu wyjaśnienia sprawy" – czytamy w komunikacie MSZ. Marek Prawda – owy dyrektor – został wezwany do MSZ ws. złożenia wyjaśnień.

Resort zaznaczył, że ma przynajmniej dwa poważne problemy w związku z dokumentem firmowanym przez Przedstawicielstwo KE w Polsce i jego dyrektora.

"Po pierwsze, zmiany ustrojowe dotyczące Krajowej Rady Sądownictwa są przedstawione w nim pobieżnie, bez należytego zrelacjonowania stanowiska, także wyrażanego publicznie, przez Ministra Sprawiedliwości. Po drugie, w ocenie MSZ ta część dokumentu, która odnosi się do rzekomych »prześladowań sędziów protestujących przeciwko planowanym reformom« ma charakter jednoznacznie paszkwilancki – napisano w komunikacie MSZ.

Źródło: Onet.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze