Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MSZ reaguje na list wiceprzewodniczącego KE. Minister odpowie "tak szybko, jak będzie to możliwe"

zm 18:57 24 grudnia 2015
FLICKR/LUKAS PLEWNIA/CC BY-SA 2
"Rząd RP przedłożył już Komisji Weneckiej wniosek o wydanie opinii w związku z niedawną nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym" – czytamy w oświadczeniu wiceministra spraw zagranicznych Jana Dziedziczaka.
W swoim popołudniowym oświadczeniu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiedziało na list wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, ws. nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.
 
"Rząd RP przedłożył już Komisji Weneckiej wniosek o wydanie opinii w związku z niedawną nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym"  informuje wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak. MSZ podkreśla, że treść pisma Timmermansa jest obecnie analizowana i otrzyma on odpowiedź.
 
Pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej wystosował pismo, w którym zwraca się do szefa polskiego MSZ i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry z apelem o nieprzyjmowania nowelizacji ustawy o TK.
 

Pełna treść pisma wystosowanego do Fransa Timmermansa:

Szanowny Panie Przewodniczący,

Dziękując za pismo nr Ares(2015) 6664696 z 23 grudnia br. chciałbym poinformować, że Minister Waszczykowski obecnie analizuje jego treść i udzieli odpowiedzi tak szybko, jak będzie to możliwe.

Korzystając z okazji chciałbym również poinformować, że polski rząd przedłożył już Komisji Weneckiej  wniosek o wydanie opinii w związku z niedawną nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Proszę przyjąć życzenia wesołych świąt Bożego Narodzenia i wielu sukcesów w Nowym Roku w wypełnianiu obowiązków określonych w traktatach UE.

Jan Dziedziczak
Sekretarz Stanu

Źródło: msz.gov.pl, TVN24, TVP Info

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze