Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MSZ: Polska niezmiennie opowiada się za dwupaństwowym rozwiązaniem w sprawie konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

AS 17:16 10 czerwca 2019
pixabay
Polska niezmiennie opowiada się za dwupaństwowym rozwiązaniem w sprawie konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Taką deklarację złożył szef MSZ Jacek Czaputowicz po rozmowach w Warszawie z palestyńskim ministrem spraw zagranicznych Riadem Malkim.

- Zapewniłem również o naszym niezmiennym poparciu dla pokojowego rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego w oparciu o rozwiązanie dwupaństwowe, w którego efekcie powstałaby niepodległa demokratyczna i suwerenna Palestyna, żyjąca w pokoju i bezpieczeństwie z Izraelem - oświadczył Jacek Czaputowicz Minister dodał, że Polska jako członek Unii Europejskiej przyjmuje stanowisko Wspólnoty w sprawie konfliktu izraelsko-palestyńskiego. 

Szef MSZ zachęcił również obie strony do przeanalizowania planu pokojowego dla regionu, którego część ma zostać ogłoszona przez amerykańską administrację jeszcze w tym miesiącu. W ocenie Jacka Czaputowicza, USA oprócz Unii Europejskiej odgrywają kluczową rolę w tym procesie. - Zgodziliśmy się, że osiągnięcie stabilnego pokoju jest niemożliwe bez wypracowania ram politycznych całościowego rozwiązania, takiego które jest akceptowane dla obu stron, także dla Palestyny - powiedział polski minister spraw zagranicznych. 

Ekonomiczne aspekty przyszłego planu pokojowego dla Bliskiego Wschodu będą tematem konferencji organizowanej przez USA w stolicy Bahrajnu, Manamie. Spotkanie odbędzie się 25 i 26 czerwca.  

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze