Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MSWiA wprowadza dodatki dla policjantów z oddziałów prewencji i kontrterrorystów

ASy 14:24 10 listopada 2020
Zgodnie z decyzją dodatek otrzymają również policyjni kontrterroryścigov.pl
We wtorek szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował o podjęciu decyzji na temat przyznania dodatku dla policjantów oddziałów prewencji oraz kontrterrorystów. Dodatek będzie wynosił 500 zł i będzie wypłacany od 1 stycznia 2021 roku
Kamiński uzasadnił przyznanie świadczenia "wymagającą służbą w warunkach pandemii i liczbę realizowanych zadań".

Jak przekazano w komunikacie, zmiany wprowadza nowelizacja rozporządzenia MSWiA w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego.

Resort poinformował, że dodatek w wysokości 500 zł będzie przysługiwał funkcjonariuszom pełniącym służbę na stanowisku etatowym w oddziale prewencji policji lub samodzielnym pododdziale prewencji Policji.

- Ich służba jest szczególnie trudna w czasie pandemii i wymaga realizacji dodatkowych zadań. Ten dodatek jest wyrazem uznania dla ich zaangażowania w niejednokrotnie wielogodzinną służbę, wymagającą dużego poświęcenia – podkreślił minister Mariusz Kamiński.

Zgodnie z jego decyzją dodatek otrzymają również policyjni kontrterroryści.

- Dodatek w wysokości 500 zł będzie przysługiwał funkcjonariuszowi pełniącemu służbę na stanowisku etatowym w Centralnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji "BOA" lub w samodzielnym pododdziale kontrterrorystycznym Policji - podało MSWiA.

Dodatek ten może zostać podwyższony, gdy funkcjonariusz uczestniczy bezpośrednio w działaniach kontrterrorystycznych lub wspierających działania jednostek policji w warunkach szczególnego zagrożenia lub wymagających użycia specjalistycznych sił i środków oraz specjalistycznej taktyki działania.

Z kolei w przypadku policjanta pełniącego służbę w samodzielnym pododdziale kontrterrorystycznym Policji, dodatek będzie można podwyższyć nawet do kwoty 1000 zł. Gdy policjant pełni służbę w Centralnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji "BOA" dodatek będzie można podwyższyć do 1500 zł (nie mniej niż 1000 zł).

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze