Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MSP zniosi obowiązek publikowania ogłoszeń w prasie. Nawet 8 mln oszczędności rocznie

ma 15:08 29 kwietnia 2016
FLICKR/MUSTAFA KHAYAT/CC BY-ND 2.0
Dziś i jutro wchodzą w życie cztery nowe rozporządzenia Ministerstwa Skarbu Państwa. Zapisy mają na celu zniesienie obowiązku publikacji ogłoszeń prasowych przez resort i spółki Skarbu Państwa. Dzięki temu budżet państwa ma zaoszczędzić nawet 8 mln rocznie.

Zapisy dotyczą prasy ogólnopolskiej. Ogłoszenia związane z przeprowadzaniem konkursu na szefa spółki skarbu państwa, postępowaniem ws. wybierania członka zarządu, zbywaniem akcji Skarbu Państwa i trybu organizowania przetargu przez spółki powstałe w wyniku komercjalizacji będą publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie spółki.

Minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz podkreślił, że takie działania mają na celu „wzrost rentowności spółek”. Jego zdaniem nowelizacja przepisów o głoszeniach jest także jednym z kroków do osiągnięcia tego celu. – Zmiana oznacza spore oszczędności, co ma niebagatelne znaczenie szczególnie dla małych podmiotów – stwierdził minister.

Ministerstwo Skarbu Państwa uznało, że w dobie internetu, nie ma konieczności publikowania ogłoszeń w prasie tradycyjnej, ponieważ jest to związane z dużym obciążeniem finansowym. Resort szacuje, że oszczędności będą wynosiły od 6 do 8 mln złotych rocznie. Nowe zapisy mają pozwolić także na dotarcie z informacją do większego grona odbiorców.

 

Źródło: msp.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze