Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MSiT zapowiada zmiany w polskim sporcie. Bańka: Zostanie powołana Polska Agencja Antydopingowa

lml 15:42 10 października 2016
twitter.com/MSiT_GOV_PL
Podczas briefingu prasowego, minister sportu i turystyki Witold Bańka, zapowiedział szereg zmian w polskim sporcie, których celem będzie zwiększenie nadzoru nad funkcjonowaniem polskich związków sportowych i zwiększenie ich transparentności. Powiedział również, że powstanie Polska Agencja Antydopingowa.

Jak poinformował Witold Bańka,  zmiany te będą możliwe dzięki nowym zapisom w umowach zawieranym ze związkami sportowymi, nowelizacji ustawy o sporcie a także ustawie o zwalczaniu dopingu w sporcie. 

– Polacy oczekują od rządzących, że polski sport będzie przejrzysty, uczciwy i będzie naszą dumą narodową. Sportowcy oczekują godnych warunków do treningu, aby reprezentować biało-czerwone barwy w uczciwej rywalizacji – powiedział minister, wskazując na zmiany w ustawie o sporcie, w której znajdzie się m.in. zakaz zasiadania w zarządzie związku sportowego osób, które posiadają akcje lub udziały w spółkach realizujących zadania na rzecz polskiego związku sportowego.

Witold Bańka poinformował, że zostanie powołana Polska Agencja Dopingowa. – Sport musi być transparentny. Stosowanie dopingu przeczy zasadom fair-play. To są zachowania zasługujące na potępienie i co do tego nikt nie ma i nie powinien mieć wątpliwości. Idea sportu jest oparta na czystości rywalizacji, której doping jest cichym zabójcą. Nie ma miejsca i nie ma litości dla dopingu w Polsce, stąd decyzje w sprawie dopingowiczów będą stanowcze i jednoznaczne. Nie możemy sobie pozwolić na to, by oszuści, a takimi są dopingowicze, reprezentowali barwy naszego kraju – mówił szef resortu sportu. 

Szczegółowe informacje na temat zmian w polskim sporcie znajdują się TUTAJ

Źródło: msport.gov.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze