Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Moskwa atakuje rebeliantów zamiast dżihadystów. Szef NATO zaniepokojony

mk 7:15 1 października 2015
liveuampa.com
Jens Stoltenberg, szef NATO wyraził zaniepokojenie tym, że ataki rosyjskiego wojska w Syrii nie są skierowane w na pozycje Państwa Islamskiego, ale w rejony kontrolowane przez rebeliantów walczących z reżimem Baszara Al-Asada.

– Jestem szczególnie zaniepokojony, ponieważ ze strony Rosji nie było żadnych poważnych wysiłków, aby usunąć zagrożenie, że rosyjskie ataki w Syrii będą kolidować z trwającymi walkami dowodzonej przez USA koalicji z IS – mówił Stoltenberg.

 

Szef NATO dodał, że Rosja uprzedziła kraje zachodu o tym, że będzie wspierać militarnie prezydenta Al-Asada.

 

Stoltenberg zaapelował do Moskwy o odegranie „konstruktywnej roli” i szukanie dyplomatycznego zakończenia wojny w Syrii. – Wspieranie Asada nie pomoże – dodał.

 

Rosja poinformowała o planowanych atakach na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii. Jednak źródła zachodnie i syryjska opozycja kwestionują stanowisko Moskwy. Przedstawiciel armii USA, który anonimowo wypowiadał się dla agencji AFP, podkreślał, że zamiast uderzeń w IS przeprowadzone zostały ataki przeciwko syryjskiej opozycji.

 

Szef Pentagonu Ashton Carter oznajmił, że ataki rosyjskiego lotnictwa w Syrii zostały przeprowadzone na obszarach, gdzie prawdopodobnie nie ma sił IS. Biały Dom zastrzegł jednak, że w tym momencie trudno określić, jakie obiekty zaatakowano.

 

Wedle syryjskiej opozycji naloty Rosjan powodują straty w ludności cywilnej. Na razie mowa o kilkudziesięciu cywilnych ofiarach, w tym dzieciach. Agencja AFP cytuje informacje szefa syryjskiej opozycji, który mówi o 36 zabitych cywilach.

 

41_670

Źródło: afp.com, tvn24.pl, liveuamap.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze