Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mosiński o .Nowoczesnej: Usiłują wybielić esbeków, a nie troszczą się o tych, którzy mają 800 zł emerytury

lml 14:20 16 czerwca 2016
Telewizja Republika
– Chwała rządowi pani Beaty Szydło i tym, którzy pomyśleli o tej sprawiedliwości społecznej ofiarom represji. Jesteśmy to winni szerokiej rzeszy ludzi, nie tylko tym, którzy działali w "Solidarności", ale także tym, którzy działali przeciw komunizmowi – powiedział na antenie Telewizji Republika poseł Prawa i Sprawiedliwości, były działacz związkowy, Jan Mosiński.

Gościem Ryszarda Gromadzkiego w "Republice na żywo" był poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński, zasiadający w Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Polityk odniósł się do projektu redukcji emerytur byłych funkcjonariuszy SB.  

"Nie mogę się doczekać, kiedy do naszej komisji wpłynie projekt tej ustawy"

– Ten temat bulwersuje, bo pewna grupa, działając ponad prawem, łamiąc prawo i tych, którzy walczyli o wolną Polskę po transformacji opływała w luksusach. Nie mogę się doczekać, kiedy do naszej komisji wpłynie projekt tej ustawy. Będę mógł zadośćuczynić ofiarom represji w okresie PRL-u – powiedział Jan Mosiński.

– Chwała rządowi pani Beaty Szydło i tym, którzy pomyśleli o tej sprawiedliwości społecznej ofiarom represji. Jesteśmy to winni szerokiej rzeszy ludzi, nie tylko tym, którzy działali w "Solidarności", ale także tym, którzy działali przeciw komunizmowi. Ludzie tacy żyją teraz z emerytur 800 zł, a esbek z emerytury do 20 tys. zł. Trzeba z tym skończyć, te różnice nie mogą być tak rażące, jak w tym przypadku – dodał.

"Straszenie Brukselą jest modne w ustach i czynach posłów .Nowoczesnej"

Wczoraj na antenie Polsat News posłanka .Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz powiedziała, że "są kwestie ochrony praw nabytych", a cięcia esbeckich emerytur mogą "wywołać reakcję w Brukseli". – Straszenie Brukselą jest modne w ustach i czynach posłów .Nowoczesnej (...). Pani Gasiuk-Pihowicz jest stosunkowo młodą kobietą, wiec nie pamięta tego okresu. Jej Wałęsowskie "jestem za, a nawet przeciw" pokazuje śmieszność .Nowoczesnej, która usiłuje wybielać i samych esbeków, bo się o nich troszczy, a nie troszczy się o tych, którzy mają 800 zł emerytury – dodał gość Ryszarda Gromadzkiego. 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze