Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mosbacher odpowiada Konfederacji: Mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami

am 15:13 16 maja 2019
Zrzut ekranu z serwisu YouTube/Agencja AIP
"Mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami" – napisała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na Twitterze. Słowa padły w kontekście podnoszonej przez Konfederację ustawy 447.

Przyjęta przez Kongres USA i podpisana w maju 2018 r. przez prezydenta Donalda Trumpa ustawa o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today — JUST Act, potocznie zwana ustawą 447), dotyczy zwrotu mienia ofiar Holokaustu ich prawowitym właścicielom bądź ich spadkobiercom, ale jej przepisy mają głównie symboliczny, deklaratywny charakter.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich tygodniach wielokrotnie podkreślał rolę Polski w trakcie II wojny światowej. Wczoraj prezydent Andrzej Duda potwierdził tylko stanowisko premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. – Żeby ktokolwiek mógł dojść skutecznie roszczeń za mienie bezspadkowe, najpierw musiałoby zostać zmienione polskie prawo. Póki jestem prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej, nigdy się na to nie zgodzę – powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic.

CZYTAJ WIĘCEJ: Stanowczy głos prezydenta ws. roszczeń: Póki jestem prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej, nigdy się na to nie zgodzę

Żywe podnoszenie kwestii amerykańskiej regulacji przez Konfederację skomentowała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. "Informacje przekazywane w kampanii Konfederacji są rażąco nieprawdziwe. Mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami" – napisała.

 

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze