Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morderstwo 10-letniej Kristiny. 22-letniemu Jakubowi A. postawiono dwa zarzuty. "Zabójstwo było zaplanowane"

pmb 13:46 18 czerwca 2019
Zrzut ekranu z serwisu youtube.com/KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI WE WROCŁAWIU
Zarzuty dokonania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie postawiono 22-latkowi podejrzanemu o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Mrowin. Prokuratura złożyła do sądu wniosku o areszt dla podejrzanego.

– Nasze dotychczasowe ustalenia wskazują, że było to zabójstwo zaplanowane i przygotowywane już od jakiegoś czasu – przekazał Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

– Oprócz zarzutu dokonania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem – w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok – mężczyzna ma również postawiony zarzut podżegania we wcześniejszym okresie innej, ustalonej osoby, do udziału czy współudziału w tym zabójstwie – powiedział Pindera.

Mężczyzna przyznał się do drugiego zarzutu – podżegania do zabójstwa. – Potwierdził tę informację, która wskazywała na jego rolę. Natomiast nie przyznał się do samego zabójstwa – powiedział Pindera.

Zobacz także: Morderstwo w Mrowinach. "Jakub A. był studentem psychologii. Mieszkał z rodzicami we Wrocławiu" 

Podejrzany o zabójstwo 10-latki złożył wniosek o zapoznanie się aktami sprawy.  – Po tym wniosek o tymczasowe aresztowanie zostanie złożony do sądu. Termin zatrzymania podejrzanego upływa o godzinie 14, do tego czasu wniosek zostanie złożony do Sądu Rejonowego w Świdnicy – zapowiadał prokurator.

Źródło: IAR, Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze