Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki z okazji 39. rocznicy Sierpnia'80: z tych wielkich ruchów wyrosła wolność Rzeczypospolitej

am 17:51 31 sierpnia 2019
Twitter/@PremierRP
Ruch "Solidarności", jak mało które wydarzenia z przeszłości, ma dziś cały czas wielką moc zmiany rzeczywistości na lepsze – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów 39. rocznicy Sierpnia'80.

"Dzisiaj po latach wiemy, że z tych wielkich, pokojowych ruchów - ruchów, które nie posługują się też bronią - wywodzą się wielkie zmiany, które doprowadziły do niepodległości, suwerenności, wolności Rzeczypospolitej" - podkreślił Morawiecki przemawiając do uczestników uroczystości w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Szef rządu przypomniał, że 39 lat temu i w czasach konspiracji "Solidarność" dawała nadzieję na przyszłość. "Tak, jak tę nadzieję dawali wspaniali działacze +Solidarności+ tamtych lat - Anna Walentynowicz, Andrzej Kołodziej, Andrzej Gwiazda, Joanna Duda-Gwiazda i wielu innych, tak wdzięczny jestem dzisiejszej +Solidarności+ za waszą odpowiedzialną walkę o lepszą Polskę" - mówił.

"Jeśli dziś patrzymy na naszą politykę społeczną, którą ogromna część społeczeństwa chwali, cieszy się z niej, to pamiętajmy, iż u jej źródeł są mocne fundamenty gospodarcze, a one były możliwe tylko i wyłącznie dzięki temu, że państwo polskie potraktowaliśmy jako wielką wartość" - podkreślił Morawiecki.

Premier dodał, że "wielka mądrość Solidarności polega również na tym, żeby rozumieć okoliczności, możliwości, sięgać po wypisane na sztandarach Solidarności nasze marzenia, ale czuwać też wspólnie z wszystkimi rządzącymi, aby podstawy gospodarcze były mocne, a finanse publiczne stabilne".

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze