Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: Z krajami bałtyckimi w wielu sprawach myślimy jednakowo

M.N. 17:32 9 marca 2018
Wikimedia Commons
– Bardzo jednakowo myślimy w wielu zasadniczych sprawach, bardzo ważnych dla przyszłości tej części Europy; w sprawach przyszłości budżetu UE, rynku wewnętrznego, dyrektyw transportowych mówimy jednym głosem – mówił premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefami rządów Litwy, Łotwy i Estonii.

"To spotkanie pokazało, jak bardzo jednakowo myślimy w wielu zasadniczych sprawach, bardzo ważnych dla przyszłości tej części Europy" - ocenił szef polskiego rządu na wspólnej konferencji prasowej z pozostałymi premierami.

Morawiecki wskazał na potrzebę odbudowy bursztynowego szlaku, który dawno już wytyczał kierunki handlu z Północy na Południe i w drugą stronę. – To jest ten wymiar handlowy, gospodarczy, który zdecydowanie do tej pory nie został jeszcze w odpowiedni sposób wykorzystany. Chcemy go teraz odzyskać, odbudować – podkreślił.

– Liczę bardzo na to, że ta droga otworzy bardzo mocno handlowo i gospodarczo na siebie wszystkie nasze cztery kraje, podobnie jak Rail Baltica - połączenie kolejowe, które jest bardzo ważne ze względu na zwiększone możliwości ruchu turystycznego, handlowego, gospodarczego, surowcowego - podkreślił szef rządu.

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze