Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: Wychodzimy z pandemii powoli, poobijani, ale niepokonani

mm 13:00 8 marca 2021
Komisja Europejska pokazuje Polskę w zestawieniu na pierwszym miejscu - mówił premierFot. Maeusz Morawiecki/FB
Wychodzimy z pandemii powoli, poobijani, ale niepokonani. To ważne, że udało nam się w ogromnej większości przedsiębiorstw zachować, utrzymać, a nawet rozwinąć miejsca pracy – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Tarnowskich Górach.

Szef rządu podczas wystąpienia zwracał uwagę, że sytuacja gospodarcza na całym świecie jest trudna. – To jest też ważne, żeby wiedzieć, że udało nam się w ogromnej większości przedsiębiorstw zachować, utrzymać, a nawet rozwinąć miejsca pracy. To jest rzecz, na której nam najbardziej zależało – mówił Morawiecki podczas wizyty w firmie Chemet.

W tym kontekście wskazał, że firma, którą odwiedza, zatrudnia kolejnych pracowników. – I tu, i zresztą we Francji, bo polska firma kupiła firmę we Francji, swojego konkurenta, który był w trudnej sytuacji. To pokazuje, że w trudnym roku pandemii, przedsiębiorstwa potrafią realizować swoją strategię – mówił.

Premier zwracał też uwagę na dane prezentowane przez KE dotyczące m.in. finansów publicznych czy długu publicznego i – jak wskazał – jesteśmy przez Komisję Europejską pokazywani w zestawieniu na pierwszym miejscu. – Cieszę się z tego, bo to stało się po roku, w którym zainwestowaliśmy w polskie miejsca pracy i dla polskich przedsiębiorców ok. 200 mld zł. Bez naprawy finansów publicznych nie byłoby to możliwe – zaznaczył.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze