Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: TK niejednokrotnie przeszkadzał w przeprowadzeniu dobrych zmian

ap 13:21 26 listopada 2015
Kornel Morawiecki, Kukiz'15Telewizja Republika
Kornel Morawiecki z Ruchu Kukiz'15 podczas konferencji prasowej dołączył do trwającej dyskusji dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego. Przyznał, że decyzje jego członków nie zawsze służyły dobru obywateli.

Polityk stwierdził, że pośpiech przeprowadzanych zmian wynika zapewne z obietnic, jakie premier Beata Szydło złożyła w swoim expose na pierwsze 100 dni rządów. – Widocznie Prawo i Sprawiedliwość sądzi, że Trybunał Konstytucyjny przeszkadzałby im we wprowadzaniu reform – mówił.

– Ja też mogę podejrzewać, że tak właśnie mogłoby być. TK przeszkadzał już w wielu dobrych sprawach. To nie jest tak, że sędziowie zawsze przydawali się Polakom – dodał.

Briefing Kornela Morawieckiego poświęcony był projektowi nowej ustawy zasadniczej. Polityk przekonywał o konieczności podjęcia działań na rzecz gruntownych zmian społecznych, gospodarczych, ale także duchowych. – To musi być konstytucja na miarę XXI wieku - nowi ludzie, nowe idee – mówił. Morawiecki zwrócił się do młodych wykształconych Polaków z prośbą o zaangażowanie w społeczny projekt napisania zupełnie nowej konstytucji.

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze