Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: Szczepionki firm Pfizer/BioNTech zatwierdzone. Polska jest gotowa do dystrybucji i przeprowadzania akcji szczepień

DZ 15:54 21 grudnia 2020
Mateusz MorawieckiPAP
- Europejska Agencja Leków zatwierdziła szczepionkę firm Pfizer/BioNTech przeciwko Covid-19, na tej podstawie KE podejmie decyzję o dopuszczeniu szczepionki na rynek, Polska jest gotowa do dystrybucji i przeprowadzania akcji szczepień - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek przedstawiciele EMA na konferencji prasowej w Amsterdamie poinformowali, że Europejska Agencja Leków (EMA) zdecydowała o autoryzacji szczepionki przeciw Covid-19 firm Pfizer i BioNTech.

- Europejska Agencja Leków zatwierdziła Pfizer/BioNTech przeciwko Covid-19. Na tej podstawie Komisja Europejska podejmie decyzję o dopuszczeniu szczepionki na rynek UE. Polska jest gotowa do dystrybucji i przeprowadzania akcji szczepień - napisał na Facebooku premier Morawiecki.

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała w czwartek, że szczepienia przeciw Covid-19 zaczną się w UE 27, 28, i 29 grudnia. Rzecznik KE Eric Mamer zastrzegał, że jest to zapowiedź warunkowa, a jej realizacja zależy od dopuszczenia szczepionki do użytku.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze