Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: Słowem-kluczem jest koordynacja

MD 12:39 29 września 2016
Telewizja Republika
- Chcę doprowadzić do jak najlepszej koordynacji w ramach polityki gospodarczej. Ta misja, którą mi powierzono, jest wypełnieniem programu PiS i spełnieniem wyborczych obietnic – powiedział nowy minister finansów, Mateusz Morawiecki. Morawiecki i premier Beata szydło odpowiadali dziś na pytania dziennikarzy podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

- Zadeklarowaliśmy zmiany i przyszedł czas na ich realizację. Jak podkreślał dziś prezydent, premier Morawiecki wziął na siebie wielką odpowiedzialność i jego zadanie wymaga ogromnej pracy. Myślę, że nie tylko podoła temu zadaniu, ale że już niedługo będziemy mogli powiedzieć o kolejnych sprawach realizowanych przez nasz rząd – powiedziała dziś premier Beata Szydło.

- Chcę doprowadzić do jak najlepszej koordynacji w ramach polityki gospodarczej. Ta misja, którą mi powierzono, jest wypełnieniem programu PiS i spełnieniem wyborczych obietnic. Zdaje sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności i na początku chciałbym zapewnić stabilność finansów publicznych, bo dzięki temu będziemy mogli przesunąć środki w stronę inwestycji. Słowem-kluczem jest jednak koordynacja, maksymalne uspójnienie wszystkich działań w ramach Komitetu Ekonomicznego – zapowiedział mowy minister finansów, Mateusz Morawiecki.

- Chciałbym podziękować panu ministrowi Pawłowi Szałamasze, które przez wiele miesięcy świetnie prowadził resort finansów. Jest to funkcja trudna, podczas sprawowania której często trzeba powiedzieć „nie”. Wszystkie prace związane z zarządzaniem długiem i odbudową bazy podatkowej przebiegały zgodnie z planem. Teraz również będziemy patrzeć na podstawowe parametry w ramach tworzonego budżetu. Zakład on utrzymanie deficytu poniżej 3%, co jest jednym z niższych deficytów w Unii Europejskiej – dodał Morawiecki.

Jeszcze dziś nowy minister finansów spotka się z szefami departamentów w swoim resorcie. Premier Szydło zapowiedziała, że jutro odbędzie się pierwsze oficjalne posiedzenie Komitetu Ekonomicznego.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze