Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: równe dopłaty dla polskich rolników będą jednym z pierwszych zadań Janusza Wojciechowskiego

K.B. 17:41 9 października 2019
Twitter/ KancelariaPremiera
Równe dopłaty dla polskich rolników będą jednym z pierwszych zadań Janusza Wojciechowskiego, polskiego komisarza odpowiedzialnego za rolnictwo- powiedział premier Mateusz Morawiecki na konwencji PiS w Kielcach.

Strategia dla rolnictwa opiera się na trzech podstawowych działaniach, podstawowych obszarach: wsparciu dla rolnictwa, rozwoju rolnictwa i równych prawach w szczególności w Unii Europejskiej - powiedział w środę na konwencji PiS w Kielcach premier Mateusz Morawiecki.

"Ta strategia dla polskiej wsi opiera się na trzech podstawowych działaniach, trzech podstawowych obszarach. Pierwszy to jest wsparcie dla rolnictwa, drugi to rozwój i trzeci równe prawa w Polsce ale równe prawa w szczególności w Unii Europejskiej" - powiedział premier.

Dodał, ze Polska musi być silna w oparciu o dwa filary: o tradycję i o nowoczesność, a ośrodkiem tradycji jest właśnie polska wieś, która jest "depozytariuszem polskiej tradycji".

"Jesteśmy wdzięczni polskiej wsi za przechowanie tych wartości w najtrudniejszych czasach, tych dramatycznych, tych bardzo trudnych latach PRL-u i tych również trudnych, inaczej trudnych ale bardzo trudnych na polskiej wsi - pierwszych 25 latach transformacji" - powiedział.

"Chcemy dbać o wszystkich rolników i będziemy dbali o wszystkich rolników. Wsparcie jest potrzebne z bardzo naturalnych przyczyn - rolnictwo i wieś to ta dziedzina gospodarki, która najbardziej podlega fluktuacjom związanym z pogodą" - powiedział premier na konwencji poświęconej rolnictwu.

Morawiecki zapowiedział, że jednym z pierwszych zadań naszego komisarza do spraw rolnictwa, Janusza Wojciechowskiego, który został we wtorek zatwierdzony na to stanowisko, będzie dbanie o to, żeby rolnictwo w całej Unii Europejskiej, ale w szczególności rolnictwo polskie, najlepiej się rozwijało.

"Będzie także zbudowanie długofalowej wizji, długofalowej strategii, która będzie odpowiadała warunkom gospodarki polskiej, naszym potrzebom społecznym, naszym polskim szansom, bo przed polskim rolnictwem stoją wspaniałe szanse rozwojowe. I to, że za to zadanie będzie odpowiedzialny Polak, polski komisarz, powoduje, że jestem pełen optymizmu, pełen wiary w to, że ta strategia będzie najlepiej, będzie znakomicie dopasowana do polskiej gospodarki, do polskich potrzeb" - wskazał szef rządu.

Zdaniem Morawieckiego, rolnictwo jest modelem gospodarczym, który jest wyjątkowo trudny, w porównaniu do wszystkich innych branż.

Premier powiedział, że rolnictwo zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe, a więc i bezpieczeństwo w zakresie ogólnym. Podkreślił, że polska wieś daje nam pewną trwałość, jest przechowalnią wartości. "Polskie rolnictwo dzisiaj jest wspaniałym, bardzo udanym sektorem, który eksportuje najwięcej na cały świat - 30 miliardów euro - kilkakrotnie więcej niż 15 lat temu" - mówił premier.

 

 

Źródło: Iar, media, Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze