Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki nie wyklucza fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos

AS 13:15 22 lutego 2018
flickr
W rozmowie z agencją Bloomberg Mateusz Morawiecki powiedział - ​,,Potencjalna fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos pomogłaby w budowie skali i ekspansji polskiego kapitału''. Zaznaczył jednak, że wszystkie decyzje w tej sprawie należą do rad nadzorczych oraz zarządów firm.

Premier Morawiecki jest zwolennikiem zwiększania skali działalności polskich firm. W rozmowie z dziennikarzami agencji Boomberg powiedział, że taka fuzja mogłaby pomóc w ekspansji polskiego kapitału - Mówiąc ogólnie, tak. Mówiąc szczegółowo, nie jestem od tego, żeby komukolwiek mówić kto i z kim powinien się łączyć. To prerogatywa rad nadzorczych i zarządów. Ale skala jest ważna - powiedział premier.

Spekulacje na temat połączenia PKN Orlen z Grupą Lotos przewijają się przez media od pewnego czasu.

We wtorek minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że decyzja o połączeniu nie byłaby złym rozwiązaniem, ale trzeba poczekać i sprawdzić jak bardzo byłoby to korzystne: - Takie głosy coraz bardziej się pojawiają. Nie jest to jeszcze żadna decyzja w systemie nadzorczym w stosunku do spółek podejmowana. Natomiast wskazuje wielu specjalistów od rynku paliw na sukcesy węgierskie, które posiadają jedną czołową firmę. Dodał, że podobnie jest w Czechach. Te rozwiązania wskazują na to, że obecnie w ramach UE coraz bardziej rozpoczyna się rywalizacja międzypaństwowa, a coraz bardziej zanika rywalizacja wewnętrzna w państwach. (...) Myślę, że to nie byłoby złym rozwiązaniem. Natomiast trzeba jeszcze poczekać, bo to jest kwestia dokładnego zbadania, sprawdzenia przez oba zarządy, na ile to będzie korzystne - powiedział minister.

 

 

Źródło: rmf 24

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze