Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: Marzy mi się nowa, wielka konstytucja na miarę XXI wieku. Prowadź nas, Polsko

mk 14:09 12 listopada 2015
telewizja republika
– Marzy mi się, abyśmy w tym parlamencie, z udziałem całego społeczeństwa, zaproponowali Polsce i Europie nową, wielką konstytucję na miarę XXI wieku – mówił w swoim sejmowym przemówieniu marszałek senior Kornel Morawiecki.

Niosę Ciebie, Polsko, jak żagiew, jak płomienie. Gdzie Ciebie doniosę, nie wiem – rozpoczął swoje przemówienie marszałek senior, cytując słowa anonimowego opozycjonisty.

– Jesteśmy narodem z pokoleń przed nami, w pokoleniach, które przyjdą po nas. Jesteśmy cząstką dziejów. Rośliśmy z chrześcijańskiego, europejskiego ducha, z naszej mowy i kultury, z umiłowania wolności. Z pracy i walki o niepodległość. Z fenomenu Solidarności – przemawiał Morawiecki.

Marszałek senior zwracał uwagę na potrzebę godnej reprezentacji społeczeństwa. Wskazywał na wiele problemów Polaków, by „wyrwać ich z biedy, dać perspektywę zdolnym i pracowitym” oraz by „przywrócić cześć bohaterom Solidarności”.

Po Okrągłym Stole zabrakło nam odwagi, wyobraźni i oryginalności – mówił Morawiecki.

Kornel Morawiecki część swojego wystąpienia poświęcił potrzebie stworzenia nowej konstytucji „na miarę Konstytucji 3-ego maja”. Marzy mi się, abyśmy w tym parlamencie, z udziałem całego społeczeństwa, zaproponowali Polsce i Europie nową, wielką konstytucję na miarę XXI wieku podkreślał.

Nie możemy zgadzać się na panowanie pieniądza nad polityką i nad prawdą przemawiał marszałek senior.

– Czy potrafimy, jak nasi praojcowie, dać sobie i światu projekt na miarę Konstytucji 3-ego maja? Tego Wam, drodzy parlamentarzyści, tego nam, drodzy rodacy życzę zakończył Morawiecki. Prowadź nas, Polsko dodał.

 


Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze