Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: Mamy najwyższe tempo wzrostu PKB od końca 2011 roku

pmb 16:50 14 listopada 2017
Twitter
– Dane GUS na temat PKB oczywiście sprawiają satysfakcję. Mamy dziś najwyższe tempo wzrostu PKB od końca 2011 r. Warto zwrócić uwagę, że roczne tempo wzrostu PKB przyjmowane do porównań z innymi krajami UE wyniosło 5,0 proc. Dane są więc nawet nieco lepsze od konsensusu rynkowego – podkreślił podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, wicepremier i minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

– W okresie od pierwszego do trzeciego kwartału 2017 roku PKB był o ok. 4,3 proc. wyższy niż w analogicznym okresie 2016 roku i w związku z tym są realne szanse, że tempo wzrostu PKB w tym roku będzie najwyższe od 2011 roku. Co więcej, wyniki gospodarki polskiej wyglądają bardzo dobrze na tle średniej UE. Zanotowane w trzecim kwartale tempo wzrostu było dwukrotnie wyższe niż analogiczne tempo dla UE i strefy euro – podkreślił wicepremier.

Minister finansów i rozwoju powiedział jak widzi wzrost PKB – Interesuje mnie przede wszystkim dlatego, że świadczy o dobrej sytuacji ekonomicznej Polaków. Potwierdzają to inne badania, które wskazują, że w ostatnich miesiącach Polacy najlepiej w historii oceniali swoją sytuację finansową. Mamy też istotny wzrost wynagrodzeń. To ważny bodziec dla przedsiębiorstw, wymuszający podnoszenie produktywności.

Źródło: tvn24bis.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze