Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: Dla mnie "Solidarność" to drugie imię Polski

RO 14:00 3 września 2020
Premier Mateusz MorawieckiFot. PAP/Andrzej Grygiel
"Solidarność" to drugie imię Polski, to coś więcej niż tylko hasło i coś więcej nawet niż tylko związek zawodowy, to fenomen, który przekracza nasze granice - powiedział w czwartek w Zabrzu premier Mateusz Morawiecki.

W czwartek w Jastrzębiu Zdroju, Katowicach i Zabrzu odbywają się regionalne obchody 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”.

Morawiecki powiedział w Zabrzu, że "Solidarność to coś więcej niż tylko hasło i coś więcej nawet niż tylko związek zawodowy".

"Dla mnie Solidarność to drugie imię Polski, to fenomen, który przekracza granice Polski, to nie tylko nawet ruch społeczny, w dziejach naszego państwa od wtedy i na zawsze już opisywany będzie ten fenomen, ten ruch jako wielki narodowo-społeczny ruch niepodległościowy, ale jednocześnie ruch, który miał na celu walkę o godne życie każdego człowieka w Polsce i nie tylko" - ocenił premier.

Podkreślił, że "Solidarność" to nie jest tylko historia. "Solidarność to azymut naszego działania, to kierunek, który powinien wytyczać politykę każdego dobrego rządu, ale również tych, którzy reprezentują świat pracy" - ocenił Morawiecki.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze