Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MON: Żołnierze z kolejnym transportem środków sanitarnych dla szpitali

DZ 15:04 19 października 2020
Żołnierze pomagają w transporcie środków higienicznychhttps://www.gov.pl/
Transport maseczek, kombinezonów, przyłbic i rękawiczek realizują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Tylko w ciągu jednego dnia żołnierze 62 batalionu lekkiej piechoty przewieźli 24 tony środków ochrony indywidualnej m. in. do szpitali w Radomiu i Kozienicach - czytamy na Twitterze MONu.

Od początku roku zarówno Wojska Obrony Terytorialnej, jak i wojska operacyjne prowadzą działania mające na celu walkę z epidemią koronawirusa. Żołnierze wspierają działania, dzięki którym możliwe jest ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii, a także łagodzenie jej skutków. Każdego dnia w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest kilka tysięcy żołnierzy oraz pracowników resortu.

Żołnierze, szczególnie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, cały czas wspierają seniorów – zarówno tych, którzy są pensjonariuszami placówek pomocy społecznej, jak i tych, którzy pozostają we własnych domach. Żołnierze docierają z pomocą do kombatantów, osób starszych, jak również przebywających na kwarantannie.

Od początku października wojsko wspólnie z policją monitoruje przestrzeganie kwarantanny.

Wydzielone w wojskach chemicznych zespoły odpowiadają za dezynfekcję sprzętu, pomieszczeń w jednostkach wojskowych oraz personelu wojskowego. Cały czas  Wojsko Polskie prowadzi także dezynfekcję m. in. domów pomocy społecznej.

W system opieki zdrowotnej włączonych jest 14 wojskowych szpitali i 5 ośrodków medycyny prewencyjnej. Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii każdego dnia wykonuje testy umożliwiające wykrywanie koronawirusa. W całym kraju działa 7 wojskowych laboratoriów do wykonywania testów na koronawirusa, w tym dwa mobilne.

W czasie epidemii Wojsko Polskie utrzymuje 6 Lotniczych Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych w stałej gotowości do wsparcia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ewentualnym transporcie chorych na COVID-19.

Źródło: https://www.gov.pl/

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze