Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MON zachęca młodzież ''Jeśli zdecydujecie się na służbę w Wojsku Polskim to...''

AS 20:22 6 października 2018
mon.gov.pl
- Jeśli zdecydujecie się na służbę w Wojsku Polskim to otwierają się przed wami bardzo konkretne perspektywy. Perspektywy służby Polsce - powiedział Mariusz Błaszczak podczas spotkania z uczniami klas mundurowych.

W sobotę minister obrony narodowej  spotkał się w Żaganiu z uczniami podczas finału  IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych.

- To ważna chwila, dlatego, że dziś mogliśmy podsumować zlot uczniów klas mundurowych. Gratuluję, tym którzy odnieśli zwycięstwo. Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w tym zlocie- mówił podczas spotkania szef MON.

Na najwyższym miejscu uplasowała się klasa mundurowa z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie. Dwa kolejne miejsca  przypadły młodzieży z Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim z województwa warmińsko-mazurskiego oraz Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu.

Głównym wyróżnieniem za zwycięstwo w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych, które wręczył uczniom Mariusz Błaszczak był puchar Ministra Obrony Narodowej.

Słyszałem w rozmowie z wami, że swoją przyszłość wiążecie z Wojskiem Polskim i innymi służbami mundurowymi. To bardzo ważne bo chcecie służyć Ojczyźnie. Chcecie pomagać innym. Program certyfikowanych klas mundurowych cieszy się dużym powodzeniem. Mamy ponad 100 szkół, gdzie są klasy mundurowe i zachęcamy kolejne – podkreślił minister podczas uroczystości.

Źródło: mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze