Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MON wyszkoli ukraińskich instruktorów wojskowych

mk 12:23 31 marca 2015
flickr/U.S. Army Europe Images/CC BY 2.0
Polacy wezmą udział w szkoleniu ukraińskich instruktorów – informuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Szkolenie ma być przeprowadzone w ramach natowskiego programu DEEP – Ukraine.

Polska bierze udział w natowskim programie reformy ukraińskiego szkolnictwa wojskowego DEEP (Defence Education Enhancement Program) wspólnie z kilkoma innymi krajami Sojuszu. Jego celem jest dostosowanie szkolnictwa wojskowego naszego wschodniego sąsiada do standardów NATO – informuje MON na swojej stronie internetowej.

W dniach 25-26 marca w ośrodkach szkoleniowych na terenie Polski zostaną zorganizowane trzy różne kursy instruktorów, którzy będę szkolić ukraińskich podoficerów. Wedle informacji resortu obrony pierwsze takie szkolenie odbędzie się w czerwcu, a kolejne we wrześniu i w październiku. Strona ukraińska zadeklarowała, że w tych szkoleniach weźmie udział ok. 50 kursantów.

Zajęcia odbywać się będą w formule train the trainers (szkolić trenerów) i pozwolą na przygotowanie grupy ukraińskich instruktorów. Ma to służyć temu, by wyszkoleni instruktorzy mogli szkolić ukraińskie wojsko.

Koszty szkoleń będą pokryte przez NATO oraz polski resor obrony. Mają one zostać zorganizowane także przez inne kraje Sojuszu.

Program DEEP (Defence Education Enhancement Program) jest ukierunkowany na wspieranie państw partnerskich Sojuszu Północnoatlantyckiego. W programie poświęconym Ukrainie Polska pełni rolę państwa wiodącego. Biorą w nim udział m.in. przedstawiciele Słowacji, Czech, Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Kanady. Jego celem jest dostosowanie szkolnictwa wojskowego Ukrainy do standardów Sojuszu.

Źródło: telewizjarepublika.pl, mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze