Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MON: W piątek rozpoczęcie budowy amerykańskiej tarczy antyrakietowej

dmc 16:23 10 maja 2016
FLICKR.COM/THE U.S. ARMY /CC BY-NC-ND 2.0
W najbliższy piątek, 13 maja, odbędzie się uroczystość rozpoczęcia budowy amerykańskiej instalacji obrony przeciwrakietowej w Redzikowie – informuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Jak czytamy w komunikacie rzecznika prasowego resortu obrony Bartłomieja Misiewicza, w uroczystości wezmą udział szef MON Antoni Macierewicz oraz przedstawiciele administracji Stanów Zjednoczonych. Spodziewany jest także udział reprezentantów innych państw goszczących elementy amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej w Europie.

Obietnicę budowy tarczy złożył w 2007 r. prezydent USA George Bush w rozmowie z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Wokół bazy w Redzikowie ukończono już budowę specjalnego, trzyczęściowego ogrodzenia zawierającego zaawansowane systemy elektroniczne oraz monitoring.

Zlokalizowana pod Słupskiem amerykańska tarcza antyrakietowa ma być wyposażona w nowoczesny radar i rakiety, które będą w stanie zniszczyć nadlatujące pociski balistyczne. Instalacja w Redzikowie ma zostać włączona w natowski system obrony przeciwrakietowej oraz chronić europejskich sojuszników USA.

Źródło: MON, Gazeta Wyborcza

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze