Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MON tworzy wojska obrony cyberprzestrzeni. Macierewicz: bardzo cieszy mnie ta decyzja!

M.N. 20:35 5 lutego 2019
Telewizja Republika
Bardzo się cieszę z ostatniej wypowiedzi ministra Błaszczaka, który podjął plan o stworzeniu wojsk cybernetycznych. Każde zaangażowanie i rozwój w tym sektorze dobrze rokuje dla Polski - powiedział przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz, który był nie tylko gościem, ale też współgospodarzem programu „Pilnujmy Polski” w Telewizji Republika. Były minister obrony narodowej rozmawiał z red. Ryszardem Gromadzkim.

Jednym z poruszonych tematów w dzisiejszy programie była zapowiedź ministra Błaszczaka o powstaniu wojsk obrony cyberprzestrzeni. 

Płk Karol Molenda został pełnomocnikiem ds. wojsk obrony cyberprzestrzeni. Decyzję w tej sprawie szef MON Mariusz Błaszczak podpisał we wtorek. Zapowiedział także utworzenie szkoły podoficerskiej łączności i informatyki oraz powołanie liceum informatycznego przy WAT.

– Bardzo się cieszę z ostatniej wypowiedzi ministra Błaszczaka, który podjął plan o stworzeniu wojsk cybernetycznych. Każde zaangażowanie i rozwój w tym sektorze dobrze rokuje dla Polski - mówił nam Antoni Macierewicz. 

W programie rozmawiano również o relacjach polsko-amerykańskich oraz o zerwanym traktacie INF. 

W ubiegłym tygodniu najpierw Amerykanie, a następnie Rosjanie, wycofali się z przestrzegania traktatu, który zakazywał budowy i rozmieszczania rakiet średniego zasięgu (INF).

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE WYPOWIEDZI PRZEWODNICZĄCEGO PODKOMISJI SMOLEŃSKIEJ: 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze