Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MON odpowiada Kidawie-Błońskiej! "Umknęło pani, że szef MON przedstawia informację o sytuacji na Bliskim Wschodzie"

M.N. 15:15 8 stycznia 2020
Umknął pani poseł fakt, że na środowym posiedzeniu sejmowej Komisji Obrony Narodowej minister Mariusz Błaszczak przedstawia informację ws. sytuacji na Bliskim Wschodzie - napisał resort obrony na Twitterze, odnosząc się do wezwania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej dot. zwołania RBN.

Politycy Koalicji Obywatelskiej ponowili w środę apel do prezydenta o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego ws. wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Bezpieczeństwo ważne jest dla nas wszystkich i wszyscy za nie odpowiadamy - mówiła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

W nocy z wtorku na środę amerykańska baza lotnicza Al Asad w pobliżu miasta Hit w środkowym Iraku oraz lotnisko wojskowe w Irbilu w irackim Kurdystanie zostały ostrzelane pociskami wystrzelonymi z terytorium Iranu. Na obie bazy spadło ponad tuzin pocisków. Ani amerykańskim, ani sojuszniczym żołnierzom nic nie zagraża - zapewniają władze wojskowe krajów zaangażowanych w działania koalicji.

Na konferencji prasowej w Sejmie Kidawa-Błońska apelowała o zwołanie posiedzenia RBN. "Prezydent samodzielnie nie podejmuje tej decyzji. Mam nadzieję, że premier (Mateusz Morawiecki) i prezes (PiS Jarosław Kaczyński) namówią pana prezydenta do zwołania tej Rady" - dodała kandydatka PO na prezydenta.

Na Twitterze Kidawa-Błońska napisała: "Prezydent nie ma odwagi zwołać RBN, dlatego kolejny raz wzywam J. Kaczyńskiego by doprowadził do jej zwołania! Złożyliśmy także wniosek o informacje rządu w sprawie bezpieczeństwa naszych żołnierzy w Iraku. Prezydencie, premierze, prezesie! Nasi żołnierze są w niebezpieczeństwie!".

Na ten wpis Kidawy-Błońskiej zareagował na Twitterze MON. "Umknął Pani Poseł fakt, że na dzisiejszym posiedzeniu sejmowej Komisji Obrony Narodowej minister Mariusz Błaszczak przedstawia informację odnośnie sytuacji na Bliskim Wschodzie" - czytamy na twitterowym koncie resortu obrony.

 

Źródło: IAR, Twitter, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze