Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MON: łatwiejsze procedury powoływania rezerwistów do WOT

M.N. 12:33 3 kwietnia 2020
/ DWOT
Ułatwienie procedur w procesie powoływania ochotników do pełnienia terytorialnej służby wojskowej, przede wszystkim żołnierzy, którzy zostali przeniesieni do rezerwy w okresie 2 lat przed dniem złożenia wniosku o przyjęcie do WOT - przewiduje opublikowany w piątek projekt rozporządzenia szefa MON.

W uzasadnieniu do projektu wyjaśniono, że ułatwienie procedur spowodowane jest dynamicznie zmieniającą się sytuacją związaną z epidemią koronawirusa.

"Żołnierze rezerwy z racji już posiadanego doświadczenia wojskowego, którego jeszcze nie zatracili z powodu niewielkiego upływu czasu od chwili zwolnienia ze służby i przeniesienia do rezerwy, stanowią najbardziej wartościową część pozyskanych do służby wojskowej zasobów osobowych" - czytamy w uzasadnieniu.

Zaznaczono również, że zawarte w rozporządzeniu zmiany pozwolą w o wiele szerszym zakresie zaangażować żołnierzy rezerwy, już jako żołnierzy OT, do pomocy w aktywnym zwalczaniu zagrożeń spowodowanych rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

 

Zdaniem resortu, projektowane rozwiązania przyczynią się również do podniesienia poziomu bezpieczeństwa i spowodują zwiększenie liczby żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową, utrzymywanych w gotowości do podjęcia działań, w tym działań Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przewidzianych w ustawie z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze