Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MON dementuje „fake newsa” dziennikarki "Polityki"

PR 12:23 8 listopada 2018
mon.gov.pl
Informacje pojawiające się w niektórych mediach, jakoby MON proponowało żołnierzom po 1800 złotych za zabezpieczenie marszu w Warszawie 11 listopada to #fakenews - oświadczyło w czwartek Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

Tweet MON-u ma związek z wpisem na blogu dziennikarki "Polityki" Ewy Siedleckiej, która skomentowała temat marszów w Warszawie.

- Prezydent Warszawy zakazała Marszu Niepodległości, bo uznała, że będzie na nim łamane prawo, a policja nie zapewnia bezpieczeństwa. Policja twierdzi, że zapewnia. Tymczasem policjanci biorą masowo zwolnienia lekarskie, walcząc o sprawy płacowe – podobno już 14 tys. jest na zwolnieniach. Komendant główny policji kusi tysiącem złotych za przyjście do pracy 11 listopada. Wojsko też kusi - napisała dziennikarka na swoim blogu.

- Marsze narodowców wyraźnie potraktowane zostały jak klęska żywiołowa wymagająca pomocy wojska. MON jest hojniejszy niż policja: proponuje żołnierzom po 1800 zł - dodała.

Na fałszywą informację, bardzo szybko zareagowało ministerstwo.

- Informacje pojawiające się w niektórych mediach, jakoby MON proponowało żołnierzom po 1800 złotych za zabezpieczenie marszu w Warszawie 11 listopada to #fakenews" - napisało na Twitterze w czwartek Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

Źródło: twitter.com/MON_GOV_PL, siedlecka.blog.polityka.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze