Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mołdawski zwrot na Zachód. Andrzej Duda wspiera prezydent-elekt Mołdawii

DW 16:43 26 listopada 2020
Mołdawski zwrot na Zachód. Prezydent Andrzej Duda wspiera prezydent-elekt Mołdawiipixabay
Mieszkańcy Mołdawii wybrali w wyborach prezydenckich Maję Sandu, pro-zachodnią kandydatkę na urząd prezydenta Mołdawii. Pokonała ona rywala opowiadającego się za ściślejszą współpracą z Rosją. Prezydent Andrzej Duda w rozmowie telefonicznej wsparł prezydent-elekt Mołdawii.

Prezydent Polski Andrzej Duda w rozmowie telefonicznej z prezydent elekt Mołdawii Maią Sandu podkreślił poparcie Polski dla prozachodniego kierunku polityki Mołdawii.

Poinformował o tym społeczeństwo szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W trakcie dyskusji poruszono temat sytuacji geopolitycznej w Europie Środkowej oraz priorytety polityki zagranicznej i gospodarczej przyszłej prezydent Mołdawii. Rozmawiano też o mniejszości polskiej w Mołdawii.

Maia Sandu będzie pierwszą kobietą na stanowisku prezydenta Mołdawii. Kadencja poprzedniego prezydenta kończy się 23 grudnia 2020 r.

vt_670.

Centralna Komisja Wyborcza Mołdawii zatwierdziła zwycięstwo prozachodniej Mai Sandu w drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się 15 listopada. Wyniki zostaną oficjalnie uznane po zatwierdzeniu przez Trybunał Konstytucyjny.

Sandu w II turze wyborów pokonała dotychczasowego prezydenta Igora Dodona zdobywając 57,75 proc. głosów. 

Frekwencja podczas głosowania wyniosła 52,78 proc.

 

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze