Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Modernizacja armii trwa! Nowy sprzęt wojskowy trafił do 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich

PR 13:19 3 grudnia 2018
twitter.com/MON_GOV_PL
Żołnierze 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich otrzymali nowoczesny sprzęt - osiem moździerzy samobieżnych Rak oraz cztery artyleryjskie wozy dowodzenia. W uroczystości przekazania sprzętu, uczestniczył minister Mariusz Błaszczak.

Uroczystość przekazania modułu ogniowego odbyła się w przemyskim Batalionie Podhalańczyków z udziałem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. 

Moździerz RAK kalibru 120 milimetrów na podwoziu KTO Rosomak, zaprojektowano w Centrum Produkcji Wojskowej Huta Stalowa Wola. Ma układ automatycznego ładowania. Może prowadzić celny ogień na odległość do 12 kilometrów. 

Najpierw, minister Błaszczak przyjął meldunki od dowódców „Żelaznej Dywizji”. Później, miało miejsce symboliczne przekazanie kluczyków do nowego sprzętu.

 

 

21 Brygada Strzelców Podhalańskich, jest jedną z trzech brygad, które mają wchodzić w skład 18 dywizji Wojska Polskiego z dowództwem w Siedlcach. Decyzję o jej powołaniu szef MON podjął we wrześniu. Dywizja ma spełniać wszystkie standardy NATO i wzmocniać jego wschodnią flankę. 

 

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze