Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mocny głos Brytyjczyka o Polsce: Jak dowiedziałem się, co Polacy przeżyli przez te ostatnie sto lat, naprawdę byłem w szoku!

sm 10:12 5 lutego 2018
"Jak dowiedziałem się o polskiej historii i o wszystkim, co Polacy przeżyli przez te ostatnie sto lat, naprawdę byłem w szoku. Fakt faktem, że poza Polską bardzo mało wie się na ten temat" - mówi w nagraniu wideo Brytyjczyk, Patrick Ney, który mieszka w Warszawie. I dodaje: – Coś w Polsce przyciągnęło mnie, coś było wspaniałego w tym kraju, zawsze chciałem odkryć, kim są Polacy – mówił i podzielił się z polskimi widzami najbardziej niezwykłymi rzeczami, o których się dowiedział.

Brytyjczyk mówi m.in.

"Ludzie nie wiedzą np, że Polacy pokonali Sowietów w 1920 roku i nie wiedzą, że dzięki temu uratowali całą Europę. Ludzie nie wiedzą, jakim krajem Polska była między wojnami, jak dużo właściwie osiągnięto w tamtych latach. No i oczywiście okupacja niemiecka. Nie wiedzą np. że Armie Krajowa była największym ruchem oporu w całej Europie, nie wiedzą, co się stało w Polsce po II wojnie światowej"

 


Źródło: YouTube/Patrick Ney

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze