Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mocne wystąpienie premiera w Berlinie! "Sprzeciwmy się negowaniu i zniekształcaniu historii"

JJ 21:32 27 stycznia 2020
Fot. Twitter
Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął dziś dwudniową wizytę w Berlinie. Szef polskiego rządu, wraz z małżonką Iwoną Morawiecką weźmie udział w koncercie z okazji obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz Birkenau.

– Sprzeciwmy się negowaniu i zniekształcaniu historii Holokaustu, jesteśmy zdeterminowani odpowiadać na próby wykorzystania 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau oraz pamięci o ofiarach obozu do celów politycznych-powiedział dziś w Berlinie Morawiecki przed rozpoczęciem koncertu.

Polityk podkreślił, że gdy Polska w roku 1918 odzyskała niepodległość, nikt nie przypuszczał, że niemieccy naziści na jej terenach zbudują „najstraszliwszą machinę śmierci w historii świata - KL Auschwitz-Birkenau”.

– Moja młoda ojczyzna, w której kwitły radość, nadzieja i entuzjazm, zmieniła się w ziemię jałową, Polaków i Żydów łączyła wtedy solidarność obywatelska, a piekło II wojny światowej sprawiło, że połączyła nas także solidarność ofiar- podkreślił premier.

Jak dodał szef polskiego rządu, naoczni świadkowie Holokaustu często mówią, że w obozie śmierci nie umiera się tylko raz, bo umiera się tam przez cały czas. Morawiecki apelował, aby stanąć „twardo po stronie prawdy”- w przeciwnym razie „śmierć dotknie także pamięci o ofiarach tej zbrodni, sprawimy, że będą umierać bez końca”.

– Dlatego sprzeciwmy się negowaniu i zniekształcaniu historii Holokaustu, jesteśmy zdeterminowani odpowiadać na próby wykorzystania 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau oraz pamięci o ofiarach obozu do celów politycznych-podkreślił premier.

– Zamiast sięgać po słowa politycznej rozgrywki, chcemy wsłuchać się w ciszę, którą pozostawiło po sobie 60 mln ofiar II wojny światowej i 6 mln ofiar Holokaustu- zakończył.

Źródło: wpolityce.pl, media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze