Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mocne wystąpienie Jakiego: Kasta sędziowska chce zamienić demokrację na sędziokrację

JJ 15:59 8 lutego 2020
Zrzut ekranu z serwisu Youtube/Patryk Jaki
Były wiceminister sprawiedliwości i europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki przemawiał na konwencji Solidarnej Polski. Konwencja pod hasłem „Sprawiedliwa Polska” rozpoczęła się dziś w samo południe. Politycy ugrupowania Zbigniewa Ziobry wskazywali na konieczność reformy wymiaru sprawiedliwości.

– W Polsce w tej chwili trwa zamach na ustrój naszego państwa. Trwa zamach sędziowski na demokrację. Ten moment, jeżeli my go nie wytrzymamy, to w Polsce będzie już tylko gorzej- przekonywał europoseł Patryk Jaki.

– Jest próba zamiany demokracji na sędziokrację. Sędziowie – niewybierani w żadnych wyborach, nieposiadający żadnej legitymacji – chcą sobie przejąć uprawnienia innych organów państwa- wskazał polityk.

Zdaniem Jakiego, sędziowie chcą tak naprawdę odebrać Polakom wpływ na państwo.

– Kiedy oni uznają, że w Polsce będzie praworządność? Władzę będzie wybierać TSUE z Junckerem, spośród sędziów wyznaczonych przez Iustitie. Potrzebna będzie kontrasygnata TVN i na końcu będą otrzymywać ślubowanie od Juszczyszyna i komornika- przemawiał były wiceminister sprawiedliwości, gratulując osobom, które od lat walczą o reformę sądownictwa, takim jak szef resortu sprawiedliwości i Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro.

Patryk Jaki podkreślał, że często podziwia swojego byłego przełożonego, który jest regularnie atakowany przez część mediów.

– Stacja TVN powinna się nazywać „stacja odwołać Ziobrę”- stwierdził polityk.

 

Źródło: 300Polityka

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze