Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MOCNE! Szydło: nigdy się nie zgodzimy na to, by Polska miała spłacać jakieś roszczenia

M.N. 20:56 19 maja 2019
Telewizja Republika
Nigdy się nie zgodzimy na to, żeby Polska miała płacić jakieś zobowiązania i roszczenia - podkreśliła w niedzielę wicepremier Beata Szydło pytana w niedzielę o skutki tzw. ustawy 447. Dodała, że jest to stanowisko rządu oraz PiS.

"Polska nigdy i to jest wyraźnie nasze stanowisko, które powtarzamy konsekwentnie - mówił o tym prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Nigdy się nie zgodzimy na to, żeby Polska miała tutaj jakieś zobowiązania płacić. Nie byliśmy sprawcą II wojny światowej, byliśmy ofiarą II wojny światowej" - powiedziała Szydło w telewizji Trwam pytana o kwestię ustawy 447.

 

Wicepremier zwróciła uwagę, że to Polska ma swoje roszczenia i są one adresowane do Niemiec. Przypomniała, że w tej sprawie przygotowywany jest raport.

"Nigdy nie będziemy wypełniać takich zobowiązań, które w tej chwili byłaby próba narzucania Polsce" - zapewniła.

Przyjęta przez Kongres USA i podpisana w maju 2018 r. przez prezydenta Donalda Trumpa ustawa o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today — JUST Act, potocznie zwana ustawą 447), dotyczy zwrotu mienia ofiar Holokaustu ich prawowitym właścicielom bądź ich spadkobiercom, ale jej zapisy mają głównie symboliczny, deklaratywny charakter.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ważne słowa premiera Morawieckiego: my chcemy Polski dla wszystkich

 

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze