Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mocne stanowisko francuskiego Kościóła ws. in vitro dla lesbijek

AS 12:31 4 lutego 2020
pexels
Otwarty list do francuskiego premiera wystosował w tej sprawie abp Pierre d’Ornellas, odpowiedzialny w Episkopacie za kwestie bioetyczne.

– Mi chodzi tu wyłącznie o kwestię etyczną. Czy prawo cywilne jest uprawnione do zadekretowania, że niektóre dzieci nie będą miały ojca, nie będą miały przodków ze strony ojca. Ja to kontestuję, tę władzę, którą rości sobie prawo cywilne. W imię czego prawo cywilne chce o tym decydować? Skąd te uprawnienia? - pytał na antenie Radia Watykańskiego.

– Podpisaliśmy w Paryżu Powszechną Deklarację Praw Człowieka. W pierwszym artykule jest w niej mowa, że wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w swych prawach. Ale teraz już tak nie będzie. To się skończyło. Nasze prawo nie będzie już zgodne z Deklaracją Praw Człowieka, którą sygnowaliśmy, bo będą u nas dzieci, które urodzą się bez ojca. Dla mnie jest to prawo podstawowe: mieć ojca. Czekam, aż ktoś mi udowodni, że nie jest to podstawowe prawo człowieka – powiedział arcybiskup.

– Dzieje się zatem wielka niesprawiedliwość. Prawo rości sobie władzę decydowania, że odtąd niektóre dzieci będą miały ojca, a inne nie - zaznaczył duchowny. 

Źródło: VATICANNEWS.VA

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.174/1) - PRZEMYSŁ POGARDY W POLSCE I KTO GO URUCHOMIŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze