Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mocne słowa premiera Morawieckiego i Beaty Szydło o Auschwitz!

M.N. 20:53 27 stycznia 2018
Wikimedia Commons
27 stycznia 1945 r. został wyzwolony niemiecki obóz Auschwitz-Birkenau. Piekło zgotowane przez niemieckich oprawców Żydom, Polakom, Romom, przedstawicielom wielu narodów. Byliśmy wśród ofiar, a nie sprawców - napisała w sobotę na Twitterze wicepremier Beata Szydło.

"27.01.1945 został wyzwolony niemiecki obóz Auschwitz-Birkenau. Piekło, zgotowane przez niemieckich oprawców Żydom, Polakom, Romom, przedstawicielom wielu narodów. Byliśmy wśród ofiar, a nie sprawców" - napisała Szydło na Twitterze.

"Pamiętajmy też dzisiaj o mieszkańcach ziemi oświęcimskiej, którzy żyli w cieniu Auschwitz-Birkenau, i którzy w tym strasznym czasie, niosąc pomoc, ryzykowali życiem własnym i życiem swoich rodzin" - dodała.

Zbrodnie niemieckie, które zostały dokonane tutaj w Auschwitz to zbrodnie, które pojęcie zła, pojęcie nienawiści wyniosły na zupełnie inne, nieznane do tamtej pory poziomy - mówił premier Mateusz Mazowiecki podczas uroczystości 73. rocznicy wyzwolenia obozu w byłym Auschwitz II-Birkenau.

"Mieli stracić swoje imiona, swoje nazwiska, stracić swoje życie, nadawali im numery obozowe" - mówił premier o więźniach Auschwitz. Dodał, że mieli być też pozbawieni człowieczeństwa.

"Człowieczeństwa miało tutaj nie być i w jakimś sensie nie było, ale nie ci ludzie byli pozbawieni tego człowieczeństwa, nie Żydzi, nie Polacy, nie Romowie, nie Rosjanie, tylko ci, którzy tej potwornej zbrodni się dopuszczali. To oni sami się pozbawili tego człowieczeństwa" - powiedział Morawiecki.

"Pamiętając w modlitwie o Ofiarach Holokaustu, pamiętajmy również o prawdzie, prawdzie, kto był katem, a kto ofiarą. NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY i ZAGŁADY AUSCHWITZ" - napisał z kolei na swoim koncie minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Źródło: Telewizja Republika, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze