Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mocne słowa Jana Pospieszalskiego: Za zdemaskowanie Rosji, prezydent Lech Kaczyński zapłacił najwyższą cenę

am 13:11 12 sierpnia 2018
Telewizja Republika
W trzeciej części programu red. Tomasza Sakiewicza pojawił się również europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. W kompletnym gronie "Politycznej Kawy" omówiono ostatni sondaż, sankcje USA czy w końcu działania Rosji w perspektywie lat.

41,8 proc. głosów zdobyłoby Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu Estymatora dla "Do Rzeczy". Platforma Obywatelska zdobyłaby 25,9 proc. głosów; SLD 9,3 proc; Kukiz'15 8,2 proc., zaś PSL 6,3 proc.

Jan Pospieszalski odniósł się głównie do notowań Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Widzimy stosunkowo dobry wynik SLD. To efekt ciężkiej pracy w terenie. Dużo jeżdżą po Polsce, odwołują się do elektoratu ze świata PRL-u. Korzystają z nauczki w wyborach w 2015 roku. Wówczas stara i nowa lewica straciła możliwość wejścia do Sejmu – tłumaczył. –Jeśli chodzi o Platformę Obywatelską, wystarczy spojrzeć na ich ostatnie osiem lat rządzenia. Nikt rozsądny już na nich głosu nie odda – dodał.

Uroczystości Westerplatte

– Brak Wojska Polskiego na uroczystości na Westerplatte to skandal, sytuacja nie do pomyślenia. Żądam od prezydenta Gdańska zmiany tej decyzji, nie wyobrażam sobie, żeby 1 września na Westerplatte nie było Wojska Polskiego – mówił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Jan Pospieszalski stwierdził, że nie chodzi o różnice polityczne. – Nie jest to podział pomiędzy dwoma wizjami gospodarczymi. To ciągły, odwieczny spór, nawiązujący do II Rzeczypospolitej – mówił. Wskazał również, że triada "Bóg, Honor, Ojczyzna" to dla dzisiejszej lewicy wrogi zwrot. Rozmówcy zgodnie stwierdzili, że spór można sprowadzić do różnic ideowych.

– Z całym szacunkiem dla harcerzy, ale to nie oni walczyli na Westerplatte. Krew przelali tam żołnierze Wojska Polskiego. Być może pan Adamowicz byłby uraczony widokiem niemieckiego niszczyciela na obchodach Westerplatte – prześmiewczo sugerował red. Sakiewicz.

Sankcje USA na Rosję

– Gdy chodzi o UE, to procedura cykliczna – sankcje są i będą przedłużane. Główni rozgrywający szukają relacji bilateralnych z Rosją, mimo sankcji. Konferencje konferencjami, ale USA i Rosja są na rozbieżnych destynacjach. Dla USA, głównym problemem są Chiny. Te ograniczają wpływy amerykańskie. W związku z tym, głównym wyzwaniem dla Donalda Trumpa są Chiny, jednak do nich przykleja się też Rosja – opisał Czarnecki.

Militarna ekspansja Rosji

W sierpniu 2008 roku wybuchł kilkudniowy konflikt zbrojny między Rosją a Gruzją. Po serii osetyjsko-rosyjskich prowokacji Gruzja podjęła zbrojną próbę odzyskania kontroli nad Osetią Południową, regionem, który oderwał się od niej w latach 90. i przy nieformalnym wsparciu Moskwy uzyskał faktyczną niezależność od Tbilisi.

– Chciałbym to powiedzieć nie tylko wam, chciałbym to powiedzieć również tym z naszej wspólnej Unii Europejskiej, że Europa Środkowa, Gruzja, że cały nasz region będzie się liczył, że jesteśmy podmiotem – zaznaczył. – I my też świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj; na Polskę – mówił równo 10 lat temu śp. Lech Kaczyński.

– Prorocza wizja Lecha Kaczyńskiego nie spełniła się w stu procentach. W drugiej kolejności przyszedł czas na Polskę. Prezydent zapłacił za zdemaskowanie Rosji najwyższą cenę – miało to miejsce w Smoleńsku. Cała sekwencja potwornych wydarzeń rozpoczęła się właśnie od Smoleńska – odważnie przywołał Pospieszalski.

Tragedia holenderskiego samolotu

– Rosja uderza nawet w te państwa, które starały się o ocieplenie relacji. Holandia zmieniło mocno swoją politykę zagraniczną. Nie można mówić o ruchu anty-holenderskim, bo zapewne był to straszliwy wynik przypadku, jednak należy sprowadzić to do ogólnego stosunku Rosji wobec Zachodu – mówił europoseł Czarnecki o zestrzeleniu holenderskiego samolotu.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze