Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

[MOCNE] Nowa książka ks. Piotra Glasa o kryzysie w Kościele! Publikujemy fragmenty!

sm 20:11 6 czerwca 2019
Musimy mieć świadomość, że żyjemy w czasach wielkiego kryzysu Kościoła. Co może zrobić każdy z nas, by powstrzymać falę apostazji i prześladowania chrześcijan? Wsłuchajmy się w wołanie Maryi. Być może jest to już Jej ostatnie wołanie – pisze w nowej książce ks. Piotr Glas, były egzorcysta i uznany rekolekcjonista.

Generał Towarzystwa Jezusowego w jednym z wywiadów oznajmia, że w istocie nie wiadomo, czy Jezus bronił nierozerwalności małżeństwa i czy przeciwstawiał się rozwodom, bo przecież w dawnych czasach w Palestynie nie było dyktafonów i nikt Jezusa nie nagrywał. Całe diecezje, a nawet lokalne Kościoły odrzucają słowa Jezusa o nierozerwalności małżeństwa czy biblijne nauczanie o ocenie moralnej homoseksualizmu. W innych miejscach odchodzi się od nauczania na temat Eucharystii, proponuje Komunię Świętą protestantom, a także odrzuca adorację Najświętszego Sakramentu i cześć oddawaną Matce Bożej.

 

Jeśli do tego dodać wielkie skandale seksualne w Kościele, zbrodnie pedofilii czy molestowania seksualnego nie tylko dzieci i młodzieży, ale także kleryków czy młodych kapłanów przez niektórych hierarchów, to widać, jak gigantyczny kryzys toczy współczesny Kościół. Dlaczego tak się stało? Dlaczego Kościół w XX i XXI wieku przechodzi tak potężną próbę?

 

Po której jesteś stronie?

Odpowiedź znajdujemy w wizji mistycznej, jakiej 13 października 1884 roku doświadczył papież Leon XIII. Ojciec święty modlił się podczas dziękczynienia po Mszy Świętej i wpadł w ekstazę. Usłyszał wtedy rozmowę Jezusa z Szatanem. Ten ostatni gardłowym głosem krzyczał: „Mogę zniszczyć Twój Kościół!”. Jezus odpowiedział na to łagodnie: „Potrafisz? Więc próbuj”. „Ale do tego potrzeba mi więcej czasu i władzy!” – oznajmił Szatan. Jezus zadał wówczas pytanie: „Ile czasu i władzy potrzebujesz?”. „Od siedemdziesięciu pięciu do stu lat i większej władzy nad tymi, którzy mi służą” – odrzekł demon. „Będziesz miał ten czas i władzę. Które stulecie wybierasz?” – zapytał Jezus. A diabeł odpowiedział: „To nadchodzące [XX w.]”. „Więc próbuj, jak potrafisz” – odparł Jezus. Przeżycie to skłoniło Leona XIII do ułożenia modlitwy do św. Michała Archanioła, którą bardzo wielu kościołach odmawiamy po Mszy Świętej.

 

Musimy dziś mieć świadomość, że żyjemy w czasach wielkiego kryzysu Kościoła.

 

„Zwłaszcza dla Kościoła nadeszła godzina wielkiej próby. Wstrząśnie nim brak wiary, zaciemni go odstępstwo, zranią zdrady, zostanie opuszczony przez swoje dzieci, podzielony z powodu schizm. Masoneria weźmie go w posiadanie i zdominuje. Stanie się on podatną glebą, na której wyrośnie drzewo zła złoczyńcy – Antychrysta. Ustanowi on swoje królestwo w jego wnętrzu” – mówi Matka Boża w lokucjach ks. Gobbiego.

 

W tej sytuacji nie można pozostać w strefie szarości i niezdecydowania, nie ma już czasu na szukanie kompromisu. Musimy podjąć decyzję, opowiedzieć się po jednej ze stron, a czasu już naprawdę pozostało niewiele.

 

Czas walki

W takiej sytuacji trzeba szukać Arki, która pozwoli nam przetrwać ten gigantyczny potop. Uda się to tylko wtedy, gdy przylgniemy do Niepokalanego Serca Maryi. Ten wybór, biorąc pod uwagę obecną sytuację, nie jest już opcją, nie jest jedną z wielu możliwości. To jest nasz ratunek. Niepokalane Serce Maryi staje się jedynym miejscem, w którym doświadczyć można pokoju, pojednania, i to nawet wówczas, gdy na zewnątrz, w świecie i w Kościele, szaleje burza.

 

Ten wybór, choć każdy z nas dokonuje go osobiście, ma o wiele szersze znaczenie. Oddając się Maryi w opiekę lub występując przeciwko Niej, określamy nasze miejsce w ostatecznym starciu Szatana i Boga.

 

Nie wolno się przestraszyć

W licznych objawieniach na przestrzeni ostatnich dekad, Matka Boża przestrzega: „Nie pozwólcie, by ogarnął was lęk. Nadszedł czas waszego złożenia siebie w ofierze. Będziecie prześladowani. Więcej jeszcze, ci, którzy się wam przeciwstawią, przeklną was, wzgardzą wami, odsuną was na margines. Wasi prześladowcy będą sądzić, że to, co czynią, miłe jest Ojcu Niebieskiemu, a nawet Mnie, waszej Niepokalanej Mamie”

 

Ta wizja nie powinna nas jednak przerażać. Nie wyznacza ona bowiem końca historii. Po okresie apostazji, prześladowań, odchodzenia od Kościoła nadejdzie czas zwycięstwa Niepokalanej. „Wkrótce, synowie, będzie świętowana nowa data. Cały Kościół rozkwitnie na nowo pod najczystszym płaszczem waszej Matki” – podkreśla Maryja w objawieniach ks. Gobbiego.

 

Czytaj więcej w nowej książce ks. Piotra Glasa „Ostatnie wołanie Maryi” 

 

Poznaj też inne książki ks. Glasa:

 

Dzisiaj trzeba wybrać, Dekalog, 40 dni walki duchowej

 

 

Zamów książki na esprit.com.pl oraz tel. 12 267 05 69. Przy zamówieniu pow. 70 zł – darmowa przesyłka.

 

Format: 198x265 mm + 5 mm spadów (brutto: 208x275 mm).

 ostatnie_wolanie_maryi_300_670

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze