Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MOCNE! Anna Sobecka o nauczycielach oskarżających Polaków o mordowanie Żydów

AS 14:36 16 lutego 2018
wikimedia.org
Poseł PiS Anna Sobecka poinformowała w rozmowie z portalem niezależna.pl, że skieruje do Ministerstwa Edukacji Narodowej pismo z prośbą o interwencję i wyjaśnienie w sprawie skandalicznego listu nauczycieli, skierowanego do uczniów. W liście oskarżają oni Polaków o zbrodnie przeciwko Żydom.

Treść listu została opublikowana na łamach francuskiego dziennika "Liberation" pod tytułem ,,Nie mówmy więcej o polskim narodzie". List został napisany nauczycieli warszawskiego Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia.

Fragmenty opublikowanego w poniedziałek na łamach francuskiego „Liberation” bulwersującego listu Matuszewskiego i Laskowskiego udostępnił na Twitterze w języku polskim poseł PiS Józef Leśniak.

Do sprawy odniosła się poseł PiS Anna Sobecka. - Jest bulwersujący list napisany przez nauczycieli warszawskiego Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia. Znajduje się tam oskarżenie Polaków o zbrodnie przeciwko Żydom... To chyba jakaś pomyłka! Jakie świadectwo nauczyciele dają tym listem młodzieży? Wystosowałam list do minister edukacji, cytując w obszernym przykładzie, że to jest nie do przyjęcia i jest niezwykle bulwersujące. To nie jest świadectwo służące edukacji... Czego oni chcą uczyć nasze dzieci i młodzież? (...) Mój głos prawdopodobnie nie byłby aż tak słyszalny, dlatego skierowałam list do minister edukacji, ponieważ to ona ma wpływ na jakość edukacji w Polsce. Nie spodziewałam się, że w polskich szkołach dzieje się w obecnym czasie coś tak bulwersującego. Zwłaszcza w sytuacji, w której niebawem wchodzi w życie ustawa zakazująca oskarżeń Polaków. Uważam jednak, że to nawet nie z powodu ustawy, ale z powodu prawdy historycznej takie imputowanie młodzieży o zachowaniach Polaków jest gorszące, antypolskie i nie do przyjęcia. Świadczy to o antypolonizmie.

 

list_otwarty_men_posel_sobecka2_670

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze