Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mocna wymiana zdań w Telewizji Republika! ZOBACZ starcie warszawskiej radnej PiS z burmistrzem z Wiosny

AS 8:54 1 lipca 2019
Telewizja Republika
Gośćmi redaktor Ilony Januszewskiej w poranku Telewizji Republika "Prosto w oczy" byli: warszawska radna Prawa i Sprawiedliwości Olga Semeniuk oraz burmistrz dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, Wiosna – My nie zastanawiamy się z kim i nie zastanawiamy się jak, tylko po prostu realizujemy projekty prospołeczne, działamy skutecznie, mamy konkretny program - powiedziała w programie radna PiS.

– W miniony weekend usłyszeliśmy, że bardzo możliwe, że partia Wiosna pójdzie na wybory parlamentarne z Platformą Obywatelską - zaczęła Ilona Januszewska.

– To jeszcze się okaże, to jeden z trzech scenariuszy, który jest brany pod uwagę. (...) Start samodzielny, start z ruchami lewicowymi -  SLD, Zieloni, ruchy miejskie i właśnie ta szeroka koalicja. Jakie będą efekty czas pokaże - powiedział Grzegorz Pietruczuk.

– Pani redaktor, panie burmistrzu, to co pan burmistrz powiedział, te scenariusze powodują brak wyrazistości politycznej. Wybory do Parlamentu Europejskiego pokazały, że szeroki worek z wieloma kamykami cudu nie czyni - stwierdziła Olga Semeniuk. 

– My nie zastanawiamy się z kim i nie zastanawiamy się jak, tylko po prostu realizujemy projekty prospołeczne, działamy skutecznie, mamy konkretny program - dodała radna Prawa i Sprawiedliwości.

–- Absolutnie to nie jest prawda, na przykład sytuacja polskiej psychiatrii dziecięcej, która jest w stanie dramatycznej i której absolutnie nie ma, na to pieniędzy nie ma, a są na różne zabawki dla ministrów - przekonywał burmistrz Bielan.  

– To jest czysty populizm. Panie burmistrzu to jest czysty populizm wracamy do Wiosny. To jest populizm - oceniła polityk PiS.

– Jakie są priorytety na jesieni 2019? - zapytała redaktor prowadząca. 

– Na pewno edukacja, po tym co zrobiła minister Zalewska, po tym co się dzieje w polskich szkołach - powiedział Grzegorz Pietruczuk.

– Będziemy chcieli skupić się na projektach, które już są wdrążane, na reformie edukacji - podkreśliła Olga Semeniuk.

– Która jest katastrofą - wtrącił polityk Wiosny. 

– Dla pana burmistrza jest katastrofą, dla mnie jest czym co trzeba było zrobić, a na co potrzeba było odwagi - stwierdziła radna Prawa i Sprawiedliwości. – Dalsza kontynuacja uszczelnienia systemu vatowskiego. Walka z tym co powodowało dziury w budżecie po to, żeby zwykły obywatel mógł żyć lepiej - dodała.

– Edukacja katastrofa - powiedział burmistrz dzielnicy Bielany. 

– Pan mówi katastrofa, ale pan nie ma żadnego pomysłu - oceniła Olga Semeniuk. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze