Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mocna dyskusja w programie”7x24”! Woś: PO rozemocjonowało ludzi i wyprowadzało ich razem z sędziami na ulicę

M.N. 10:14 29 grudnia 2019
Telewizja Republika
Gośćmi red. Katarzyny Gójskiej w programie „7x24" byli: Marcin Porzucek (Prawo i Sprawiedliwość), Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), Michał Woś (Solidarna Polska), Katarzyna Piekarska (Inicjatywa Polska), Maciej Gdula (Nowa Lewica).

Andrzej Duda pytany był w TVP Info o wypowiedź I prezes SN sędzi Małgorzaty Gersdorf, która nowelizację ustaw sądowych nazwała „ustawą kagańcową”.

„Pani prezes Gersdorf opowiada - w szczególności za granicą - o Polsce takie rzeczy, że powiem tak: wstyd mnie ogarnia, kiedy słyszę, że ktoś, kto mieni się I prezesem SN, może o polskim państwie poza granicami kraju opowiadać takie rzeczy. Nawet jeżeli to się dzieje tylko w środowisku sędziowskim - po prostu wstyd. Wstyd za to, kto w ogóle został na urząd tego I prezesa Sądu Najwyższego wybrany” — odpowiedział prezydent.

– Pani Gersdorf negatywnie mówi o stanie demokracji w Polsce. Jej słowa są szokujące i mijają się z prawdą, więc pan prezydent ma prawo do tego się odnosić – mówił Porzucek.

– Rok 2020 powinien być rokiem refleksji nad sądownictwem i wspólnie powinniśmy pochylić się nad reformą wymiaru sprawiedliwości – powiedziała z kolei Katarzyna Piekarska.

W jej ocenie „wypowiedź prezydenta o wypowiedzi pani Gersdorf na temat sądownictwa była niepotrzebna. Mądra demokracja uwzględnia również prawa tych, którzy uzyskali mniej głosów”.

– To nie kto inny jak PO rozemocjonowało ludzi i wyprowadzało ich razem z sędziami na ulicę. Zatrzymaliśmy trend, który przez lata był radykalnie zły – skwitował krótko Michał Woś.

– W KRS zasiadają teraz sędziowie wybierani przez Parlament. Po tej zmianie rozpoczął się krzyk o łamaniu konstytucji – dodał.

Oczywiście innego zdania był Maciej Gdula. Zdaniem polityka Nowej Lewicy „pan prezydent jeszcze 2 miesiące temu mówił, że jest za współpracą i szacunkiem. Wydaje się, że dziś o tym zapomniał. Jego rolą nie jest napinanie i brutalizacja języka”.

– Prezes Gersdorf widzi zagrożenie dla trójpodziału władzy i niezależności sędziów. Uważam, że ma dobrą wolę i chce tej niezależności bronić – podkreślił.

– Zarówno wypowiedzi pani Gersdorf i pana prezydenta na temat #sądownictwo są niepoważne i niefortunne. Sądownictwo w tym momencie jest przedmiotem sporu politycznego a nie merytorycznej dyskusji – stwierdziła Ścigaj.

– Zaproponowaliśmy „okrągły stół” do rozmów o sądownictwie, ale nie ma na to chętnych – dodała.

– PSL doprowadziło do zapaści polskiego wymiaru sprawiedliwości, a teraz przejęło pomysły Kukiz15 – skwitował krótko Woś. 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze