Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mocna deklaracja współpracy! Ważne spotkanie premierów

AS 16:52 28 sierpnia 2019
Twitter @KPRM
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że relacje polsko-czeskie są wyjątkowo pozytywne na właściwie wszystkich kluczowych polach. Dziś premier Morawiecki spotkał się w Warszawie ze swoim czeskim odpowiednikiem Andrejem Babiszem. Obaj premierzy poprowadzili polsko-czeskie konsultacje międzyrządowe.

Obaj premierzy wzięli w środę udział w polsko-czeskich konsultacjach międzyrządowych. Morawiecki podkreślił na konferencji prasowej, że stosunki polsko-czeskie są "w bardzo dobrym stanie rozwoju, w wyjątkowo pozytywnym, na właściwie wszystkich kluczowych polach, we właściwie wszystkich kluczowych obszarach".

Jednym z takich obszarów, także współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej, jest - jak mówił - m.in. przyszły unijny budżet. - Omawialiśmy z panem premierem bardzo dogłębnie tematy, takie jak wieloletnie ramy finansowe i jakie interesy Polska i Republika Czeska - w ramach tych ram budżetowych - będą bronić. Będziemy z całą pewnością do końca prezentowali stanowiska bardzo podobne, wspierające siebie nawzajem - zadeklarował Morawiecki.

Podkreślił również, że Polska i Czechy to państwa bardzo uprzemysłowione i również w tym obszarze - jak dodał - oba państwa blisko ze sobą współpracują. - Ten nasz alians, nasz sojusz przemysłowy (...) jest niezwykle ważny dla zachowania zdrowego rozsądku i zachowania miejsc pracy - W Polsce, w Republice Czeskiej, ale też w całej Unii Europejskiej - podkreślił polski premier.

- Polska i Czechy są krajami odnoszącymi ogromne sukcesy. Walczymy wspólnie o najwyższe miejsca, jeżeli chodzi o wzrost, brak bezrobocia. Każde z nas jest w czymś dobre i dla naszego regionu nasze wyniki są wzorem dla innych krajów europejskich - ocenił premier Czech Andrej Babisz.

Czeski premier ocenił też, że bardzo ważna jest także współpraca w ramach Grupy Wyszehradzkiej. "Mamy takie same opinie, jeżeli chodzi o sprawy klimatyczne, o migracje, o bezpieczeństwo" - dodał.

To już szóste polsko-czeskie konsultacje międzyrządowe, poprzednie odbyły się w połowie listopada 2018 r. w Pradze. Najpierw premierzy Polski i Czech będą rozmawiać w "cztery oczy", później odbędzie się spotkanie delegacji obu krajów.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze