Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Rozpoczął się kolejny Synod Biskupów

PR 13:50 3 października 2018
twitter.com/vaticannews_it
Już po raz trzeci w tym pontyfikacie biskupi z całego świata zbierają się w Rzymie na zgromadzeniu synodalnym. Po synodach o rodzinie, tematem obrad jest „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Synod ma trwać do 28 października – podało Vatican News.

 

Krzysztof Bronk z Vatican News przekazał, ze w ramach Synodu, przewidziano najpierw tak zwane kongregacje generalne, w czasie których każdy z uczestników będzie mógł się podzielić refleksją oraz zabrać głos w dyskusji.

Drugim etapem obrad, mają być dyskusje w 14 małych grupach, podzielonych według preferencji językowych (francuska, włoska, angielska, portugalska, hiszpańska i niemiecka). Na zakończenie uczestnicy synodu ponownie zgromadzą się na kongregacjach generalnych, by podjąć dyskusję nad dokumentem końcowym opracowywanym przez specjalnie powołaną do tego komisję.

Synod został rozpoczęty poranną Mszą na placu św. Piotra pod przewodnictwem Papieża Franciszka. O godz. 16.30 natomiast rozpoczyna się pierwsze posiedzenie w Auli Synodalnej.

 

Źródło: vaticannews.va

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze